Dawną halę targową w Łomży zastąpiła Hala Kultury. Zobacz, jak wygląda w środku! [FOTO]

2021-03-18 13:12

Po kilku latach prac Hala Kultury w Łomży jest już gotowa. W tym miejscu mają odbywać się wystawy, przedstawienia czy koncerty. Poznaj szczegóły i zobacz, jak hala wygląda w środku!

Po dawnej łomżyńskiej hali targowej nie ma już śladu - jej miejsce zajęła świeżo wyremontowana Hala Kultury. Od teraz będzie miejscem, w którym ma tętnić kulturalne życie łomżyniaków. Tam mają odbywać się koncerty, przedstawienia, próby, wystawy czy spotkania klubów dyskusyjnych łomżyńskich instytucji kultury, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

Rozwój życia kulturalnego

To miejsce ma tętnić kulturą, pobudzać i rozwijać pasje młodych mieszkańców Łomży, by od najmłodszych lat zaszczepić w nich miłość do kultury na różnych płaszczyznach - powiedział nam Sławomir Śledziewski, kierownik Hali Kultury. Dodał, że mają już sporo planów jak krok po kroku realizować cel, ale na razie są ograniczeni rządowymi obostrzeniami.

Kobiety kontra mężczyźni | ESKA XD #018

Nowe serce Łomży

Przeobrażenie hali czyli głównego punktu na starym rynku w Łomży to element rewitalizacji całego serca naszego miasta. Hala Kultury jest już otwarta, ale wymaga jeszcze ostatnich poprawek i uporządkowania terenu obok. Natomiast sama płyta starego rynku będzie gotowa dopiero na koniec tego roku.

Przebudowa łomżyńskiej hali ruszyła w kwietniu 2018 roku i pierwotnie miała być gotowa w ubiegłym roku jednak pandemia skomplikowała sytuację i dopiero niedawno udało się uruchomić obiekt, ale jeszcze bez oficjalnego otwarcia. Takie, o ile sytuacja pandemiczna pozwoli, ma odbyć się w kwietniu z udziałem Piotra Glińskiego, ministra kultury.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...

Remont hali razem z wyposażeniem kosztował blisko 18 milionów złotych. Na ten cel miasto dostało dofinansowanie w wysokości 9,5 miliona złotych ze środków unijnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE