szczepienia w Łomży

i

Autor: mszzz

Czy w Łomży pojawi się mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19? Takie są plany

2021-06-14 13:28

Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, zapowiada przewiezienie mobilnego punktu szczepień przeciwko COVID-19 do Łomży. W naszym województwie taki punkt działał już w Suwałkach. Kiedy pojawi się w naszym mieście?

Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski zapowiedział pojawienie się mobilnego punktu szczepień w Łomży. W tej sprawie toczą się już rozmowy z samorządem łomżyńskim.

Mobilne punkty szczepień są uruchamiane po to, aby wesprzeć pracę stacjonarnych punktów szczepień, a także by ułatwić zaszczepienie się osobom, które chcą zrobić to sprawnie i bez czekania. 

EURO 2020: GORĄCE ROSJANKI i STADION ZA MILIARD l Futbologia

Kto może zaszczepić się w mobilnym punkcie? Każda zainteresowana osoba, która ma aktywne e-skierowanie. Może to zrobić bez wcześniejszej rejestracji, wymagany jest tylko dowód osobisty. W mobilny punkcie można przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

Kiedy w Łomży pojawi się mobilny punkt szczepień?

Wszystko wskazuje na to, że mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19 pojawi się w Łomży jeszcze w tym tygodniu.

Statystyki szczepień w Łomży i regionie

Do tej pory na terenie Łomży podano prawie 48 tysięcy dawek szczepionki przeciwko COVID-19. W pełni zaszczepionych jest niespełna 18,5 tysiąca osób. W powiecie łomżyńskim wykonano niespełna 11 tysięcy wkłuć, natomiast po dwóch dawkach i preparacie jednodawkowym są nieco ponad 4 tysiące osób.

Punkty Szczepień Powszechnych w Łomży działają: w Szkole Podstawowej nr 1, w szpitalu wojewódzkim i WOPiT-u.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!