Pomysły na zagospodarowanie bulwarów w Łomży do poniedziałku

i

Autor: mszzz

Co mogłoby powstać nad Narwią w Łomży? Pomysły do poniedziałku

2021-11-12 14:37

Tylko do najbliższego poniedziałku Urząd Miejski w Łomży czeka na opinie i pomysły mieszkańców w tej sprawie. Chodzi o to, co dokładnie mogłoby się znaleźć na łomżyńskich bulwarach, które zostaną w przyszłości przedłużone. Więcej w artykule.

Łomżyński ratusz zaprasza mieszkańców do przedstawienia swoich pomysłów na temat zagospodarowania bulwarów nad rzeką Narew. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie miasto dostało prawie 38 milionów złotych na przedłużenie bulwarów - wykonanie II i III etapu. Wcześniej do miasta trafiły też pieniądze z Funduszy Norweskich w wysokości ponad 9 milionów złotych.

II etap obejmuje odcinek między Portem Łomża a mostem Hubala (plus kompleks plaży miejskiej), natomiast III etap to połączenie mostu w Piątnicy z istniejącymi bulwarami. Projekt na ten odcinek powstał w 2010 roku i wymaga uaktualnienia.

Dawid Kwiatkowski - piosenka Nieważne PIERWSZY RAZ na żywo w ESKA LIVE

Dlatego teraz to mieszkańcy zostali wywołani do tablicy i mogą zaproponować własne pomysły i być może zwrócić uwagę na jakiekolwiek potrzeby związane z rekreacją nad Narwią.

Można wypowiedzieć się na temat zagospodarowania oczka wodnego znajdującego się za stadionem miejskim przy ul. Zjazd, działki przylegającej do boiska treningowego oraz koncepcji wykonania nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego na całej długości bulwarów.

Chcielibyśmy zapytać mieszkańców o zdanie, pomysły dotyczące realizacji tej niezwykle ważnej dla nas wszystkich inwestycji. Jakie widzielibyście Państwo tam obiekty małej architektury, atrakcje, a może ścieżki edukacyjne dla najmłodszych? Proszę o wyrażanie opinii w tej kwestii – przekazuje Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży.

Oczko wodne

i

Autor: fot. UM w Łomży/oczko wodne
Działka za stadionem

i

Autor: fot. UM w Łomży/działka za stadionem

Mieszkańcy Łomży swoje propozycje mogą przekazać mailowo na adres bulwary@um.lomza.pl albo w formie papierowej poprzez wrzucenie do urny w holu Urzędu Miejskiego w Łomży.

Można to zrobić do 15 listopada czyli tylko do najbliższego poniedziałku!