Pomysły na zagospodarowanie bulwarów w Łomży do poniedziałku

i

Autor: mszzz

Co mogłoby powstać nad Narwią w Łomży? Pomysły do poniedziałku

2021-11-12 14:37

Tylko do najbliższego poniedziałku Urząd Miejski w Łomży czeka na opinie i pomysły mieszkańców w tej sprawie. Chodzi o to, co dokładnie mogłoby się znaleźć na łomżyńskich bulwarach, które zostaną w przyszłości przedłużone. Więcej w artykule.

Łomżyński ratusz zaprasza mieszkańców do przedstawienia swoich pomysłów na temat zagospodarowania bulwarów nad rzeką Narew. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie miasto dostało prawie 38 milionów złotych na przedłużenie bulwarów - wykonanie II i III etapu. Wcześniej do miasta trafiły też pieniądze z Funduszy Norweskich w wysokości ponad 9 milionów złotych.

II etap obejmuje odcinek między Portem Łomża a mostem Hubala (plus kompleks plaży miejskiej), natomiast III etap to połączenie mostu w Piątnicy z istniejącymi bulwarami. Projekt na ten odcinek powstał w 2010 roku i wymaga uaktualnienia.

Dawid Kwiatkowski - piosenka Nieważne PIERWSZY RAZ na żywo w ESKA LIVE

Dlatego teraz to mieszkańcy zostali wywołani do tablicy i mogą zaproponować własne pomysły i być może zwrócić uwagę na jakiekolwiek potrzeby związane z rekreacją nad Narwią.

Można wypowiedzieć się na temat zagospodarowania oczka wodnego znajdującego się za stadionem miejskim przy ul. Zjazd, działki przylegającej do boiska treningowego oraz koncepcji wykonania nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego na całej długości bulwarów.

Chcielibyśmy zapytać mieszkańców o zdanie, pomysły dotyczące realizacji tej niezwykle ważnej dla nas wszystkich inwestycji. Jakie widzielibyście Państwo tam obiekty małej architektury, atrakcje, a może ścieżki edukacyjne dla najmłodszych? Proszę o wyrażanie opinii w tej kwestii – przekazuje Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży.

Oczko wodne

i

Autor: fot. UM w Łomży/oczko wodne
Działka za stadionem

i

Autor: fot. UM w Łomży/działka za stadionem

Mieszkańcy Łomży swoje propozycje mogą przekazać mailowo na adres bulwary@um.lomza.pl albo w formie papierowej poprzez wrzucenie do urny w holu Urzędu Miejskiego w Łomży.

Można to zrobić do 15 listopada czyli tylko do najbliższego poniedziałku!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE