Cafe Kultura w Łomży

i

Autor: pixabay.com

Kultura

Cafe Kultura ponownie w Łomży. Wiemy kiedy!

2023-06-19 11:27

Cafe Kultura to jeden z flagowych projektów Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Krótko mówiąc: to cykl corocznych spotkań z kulturą. W tym roku będzie muzycznie. Kto wystąpi, kiedy i gdzie? Znamy program!

Do tego wydarzenia trzeba jeszcze trochę poczekać, ale warto! Na początku sierpnia w Łomży ruszy kultowe już święto muzyki, kultury i artystów- Cafe Kultura. Organizatorem tradycyjnie jest Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży.

Kto zagra?

4 sierpnia/ piątek/ 18:00/ Kasia Garłukiewicz - Szubzda 

wokalistka, na co dzień udziela się w różnorodnych projektach artystycznych od jazzu, muzyki etnicznej, kabaretowej, hiphopu po szeroko rozumianą muzykę rozrywkową. Supportowała takie gwiazdy jak Kayah, Varius Manx, śpiewała na jednej scenie ze Smolikiem. Z zespołem deMorela doszła do finału programu Śpiewaj i walcz, a jako Kasia Kubik pojawiła się w pierwszej edycji The voice of Poland. Pod pseudonimem WOLSKA zajmuje się komponowaniem, pisaniem tekstów, aranżacją i produkcją własnej muzyki, również filmowej, jak piosenki do filmu podlaskich twórców "Czarna Dama" - przekazuje organizator wydarzenia.

5 sierpnia/ sobota/ 18:00/ The Beatles Tribute Band "Beat Back"

To nowy zespół stworzony przez profesjonalnych muzyków i wielkich pasjonatów The Beatles.W skład formacji wchodzą Janek Samołyk, Maciej Samul, Marek Gorzkowski i Hubert Gawroński. Beatlesowski repertuar wykonywany dotychczas przez członków zespołu obejrzało w sieci ponad 3 miliony widzów, a jeden z występów Huberta udostępnił również… oficjalny kanał The Beatles! - czytamy na stronie MDK DŚT.

6 sierpnia/ niedziela/ 18:00/ Tamara Behler Trio

Tamara Behler urodziła się i rozpoczęła swoją muzyczna drogę w szkole muzycznej w Stalowej Woli. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Muzyczny, uczęszczała do szkoły muzycznej przy ul. Bednarskiej. Uczestniczyła w festiwalu Złota Tatka oraz Wschód Piękna. Występowała na deskach sali koncertowej Cavativa Hall będąc częścią zespołu Ewy Bem - czytamy na stronie wydarzenia.

11 sierpnia / piątek / 18:00/ Petera Sextet 

To zespół powołany do życia przez polskiego pianistę i kompozytora Dariusza Peterę. W skład formacji wchodzą Emil Miszk, Maciej „Kocin” Kociński, Krzysztof Lenczowski, Andrzej Święs oraz Krzysztof Szmańda, a więc topowe nazwiska polskiej sceny jazzowej i improwizowanej - informuje "Emdek". 

12 sierpnia / sobota / 18:00/  Siostry Melosik 

... czyli Dagmara i Martyna - wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów, bliźniaczki. Jak same o sobie mówią: „najzgodniejsze w studiu i na scenie". Zdobywczynie Nagrody Publiczności w koncercie „Debiuty" w ramach 55 KFPP w Opolu za piosenkę „Batumi"- przekazuje Miejski Dom Kultury.

13 sierpnia / niedziela / 18:00/ Violincelli Quartet

To koncertowa wisienka na torcie. Projekt tworzą utalentowani muzycy, absolwenci Akademii Muzycznych w Łodzi, Warszawie i Poznaniu. Oprócz dzieł muzyki klasycznej, skład Violincelli Quartet zagra w Łomży standardy jazzowe, muzykę filmową, a nawet rockową!

Gdzie?

Wszystko to będzie działo się w ogródku Galerii pod Arkadami, którą znajdziecie przy Starym Rynku. Na każdy z koncertów wejdziecie za free.

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe