burza

i

Autor: pixabay.com

Burze w Łomży i regionie! Całe województwo w alertach

2021-08-16 14:27

Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów województwa podlaskiego. To może być niespokojny czas. Uważajcie!

Pogoda w Łomży i regionie ma być dziś niespokojna. IMGW wydało alerty pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów naszego województwa.

Miejscami prognozowane są burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu o wydajności do 20 mm, lokalnie do około 30 mm oraz porywy wiatru do około 90 km/h. Lokalnie duży grad. Ważność alertu obowiązuje do północy. Możliwe są też gwałtowne wzrosty stanów wody min. na zlewniach Wisły, Narwi, Bugu i dopływach Pergoły- ostrzegają synoptycy z naszego województwa.

Dynamiczną mapę burzową warto też śledzić na mapie OBSERWATORZY.INFO Tu doskonale widać zbliżające się zjawiska. Póki co, burza jest jeszcze daleko od Łomży. Ale nad Polską już się dzieje...

Aktywna strefa burz znajduje się nadal na Dolnym Śląsku, choć dość szybko wędruje w kierunku północno-wschodnim. Aktualnie najwięcej wyładowań pada na obszarach wiejskich, m.in. W okolicach Czernikowic, Strupic, Łukaszowa, Lubkowa oraz pobliskich wsi. Burze przynoszą ulewne opady deszczu a lokalnie także grad. Są one wysoce aktywne elektrycznie i wydajne opadowo. Mogą też nieść opad gradu i silny wiatr. Z biegiem czasu burz będzie przybywać, rosnąć będzie też ich intensywność. Niebawem także komórka burzowa znad Czech wkroczy do Polski. Kieruje się ona stronę Kotliny Kłodzkiej.- czytamy na stronie obserwatorzy.info

mapa burzowa

i

Autor: obserwatorzy.info Mapa burzowa

Warto już teraz zabrać z balkonów niepotrzebne rzeczy, które mogą stanowić niebezpieczeństwo. Uważajcie na siebie i w czasie burzy, lepiej przeczekać w domu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach