Potrzeba jeszcze wolontariuszy Szlachetnej Paczki w naszym regionie! Jak dołączyć do ekipy SP?

i

Autor: pixabay.com

SZLACHETNA PACZKA

Brakuje wolontariuszy Szlachetnej Paczki na Podlasiu! Tu sytuacja jest najgorsza

2023-10-16 14:27

To ostatnie chwile by zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki. W Podlaskiem potrzeba jeszcze 152 osób. W samej Łomży jest już komplet, jednak chętne osoby mogą się jeszcze zgłaszać. W pozostałych częściach Podlasia sytuacja wygląda jednak tragicznie. Sprawdź, gdzie jest najgorzej!

Podlaskie. Wolontariusze Szlachetnej Paczki cały czas poszukiwani

W całej Polsce brakuje jeszcze chętnych osób do współtworzenia tegorocznego "Weekendu Cudów" Szlachetnej Paczki, najwięcej w województwie mazowieckim. W Podlaskiem na ten moment (6.10) brakuje jeszcze 152 wolontariuszy.

Łomża ma już komplet wolontariuszy, ale jak zapewnia Magdalena Wdziękońska, liderka Szlachetnej Paczki w rejonie łomżyńskim, każda chętna osoba jest mile widziana - "każde ręce do pomocy są na wagę złota". W Łomży udział w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki weźmie min. 24 wolontariuszy.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki - tu brakuje

W województwie podlaskim wolontariuszy potrzeba najbardziej w Białymstoku, ale też w Zambrowie i w Kolnie. Jeśli chodzi o Kolno, to tutaj w tym roku został utworzony nowy oddział SP, dlatego potrzeba nie tylko wolontariuszy, ale i lidera Szlachetnej Paczki.

Czym zajmuje się wolontariusz?

  • Spotyka się z potrzebującymi rodzinami ze swojej okolicy
  • Współpracuje z darczyńcą, który organizuje paczkę z pomocą
  • Koordynuje dostarczenie paczki do rodziny w czasie grudniowego Weekendu Cudów

Przede wszystkim taki wolontariusz musi mieć otwarte serducho. Jeśli mamy serce otwarte, to jesteśmy w stanie zrobić naprawdę dużo. Wolontariusz musi też umieć wsłuchać się w historię i potrzeby danej rodziny. Tych potrzebujących rodzin cały czas przybywa. Dlatego potrzebujemy was - wolontariuszy - mówi Magdalena Wdziękońska, liderka Szlachetnej Paczki w rejonie łomżyńskim.

Jak zostać wolontariuszem?

Aby zostać wolontariuszem wystarczy wysłać swoje zgłoszenie poprzez stronę Szlachetnej Paczki. Następnie SP skontaktuje się z chętnymi osobami i przedstawi kolejne kroki. Nowe osoby przejdą też odpowiednie szkolenie.

Harmonogram Szlachetnej Paczki

Potrzebujące rodziny ze swojego regionu poznamy 16 listopada o godzinie 18:00. Od tego momentu chętni darczyńcy - pojedyncze osoby, rodziny, grupy przyjaciół czy znajomych z pracy, będą mogli zacząć działać - wybrać rodzinę, zorganizować pomoc, a następnie przekazać ją w paczkach podczas "Weekendu Cudów".

Finał Szlachetnej Paczki w tym roku odbędzie się w dniach 16-17 grudnia. Po raz kolejny świątecznym magazynem Szlachetnej Paczki w Łomży będzie Akademia Łomżyńska.

Sonda
Szlachetna Paczka 2022. Bierzesz udział?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!