Będą grać w piłkę nożną dla Filipka Nowackiego z Łomży

i

Autor: fot. TKKF Żubr Zambrów/Będą grać w piłkę nożną dla Filipka Nowackiego z Łomży

Będą grać w piłkę nożną dla Filipka Nowackiego z Łomży

2022-01-10 16:09

Szykuje się kolejna akcja charytatywna dla Filipka Nowackiego z Łomży. Tym razem pomocną dłoń wyciąga TKKF Żubr Zambrów, które organizuje turniej piłkarski dla chłopca. Szczegóły poniżej.

To będzie kolejne zorganizowane przedsięwzięcie, które finansowo wesprze małego Filipka z Łomży. TKKF Żubr Zambrów organizuje turniej piłkarski dla chłopca. Cały dochód z turnieju zostanie przeznaczony na kosztowną terapię genową.

Filipek Nowacki z Łomży

Niespełna 17-miesięczny Filip Nowacki z Łomży zmaga się z SMA, rdzeniowym zanikiem mięśni. To bardzo rzadka genetyczna choroba, która degraduje mięśnie odpowiedzialne za ruch, ale również mówienie, połykanie i oddychanie.

Małysz, Stoch, Kubacki - Tak Polacy wygrywali Turniej Czterech Skoczni

Jedynym ratunkiem dla chłopca jest bardzo kosztowna terapia genowa, która ma całkowicie zatrzymać postęp choroby. Niestety największą przeszkodą w szybkim przeprowadzeniu terapii są ogromne koszty.

Terapia genowa kosztuje ponad 9 milionów złotych i właśnie tyle potrzeba, by uratować życie małego chłopca z Łomży. W ostatnim czasie zorganizowano sporo różnych akcji i pojawiło się bardzo dużo wpłat na konto chłopca, jednak zebrane fundusze nadal są niewystarczające. Do tej pory zebrano niecały 1 mln 200 tysięcy złotych (stan na 10.01).

Terapia genowa, na którą zbieramy i która ma całkowicie zatrzymać postęp SMA, jest podawana raz na całe życie. Lekarze mówią, że po niej synek na 100% będzie chodził! W ciągu trzech miesięcy od podania leku powinien zacząć stawiać pierwsze kroki. Niestety choroba postępuje i nie wiemy jak długo te dobre prognozy się utrzymają. Dlatego błagamy Was o dalsze wsparcie! Terapię genową można podać tylko do 13,5 kg wagi dziecka…- piszą rodzice Filipka.

Charytatywny Turniej Piłkarski odbędzie się w najbliższy weekend w Zambrowie. Do udziału w imprezie zgłosiło się blisko 20 amatorskich drużyn z regionu. Turniej odbędzie się w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie. Początek imprezy o 9:00.

W programie, oprócz dobrego widowiska sportowego, będą też konkursy i atrakcje dla dzieci. Wszystkie zebrane podczas wydarzenia pieniądze zostaną wpłacone na konto Filipka.

Natomiast osoby, które chciałyby dorzucić "symboliczną" złotówkę do puszki małego Filipka, mogą to zrobić tutaj: https://www.siepomaga.pl/filip-nowacki

Będą grać w piłkę nożną dla Filipka Nowackiego z Łomży

i

Autor: fot. siepomaga.pl/filipnowacki

Jesteś świadkiem ważnego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl