Amerykański żołnierz oszukał kobietę spod Łomży!

i

Autor: fot. pixabay.com/"Amerykański żołnierz" oszukał kobietę spod Łomży!

"Amerykański żołnierz" oszukał kobietę spod Łomży!

2022-01-10 12:20

Wykorzystał ufność i łatwowierność kobiety - oszust podający się za "amerykańskiego żołnierza" wyłudził znaczną ilość pieniędzy od kobiety z powiatu łomżyńskiego. Kobieta zapożyczyła się, by przekazać pieniądze znajomemu z Internetu. Do niecodziennego zdarzenia doszło w poprzednim tygodniu. Szczegóły w artykule.

67-letnia kobieta z powiatu łomżyńskiego została oszukana przez osobę podającą się za "amerykańskiego żołnierza". Oszust wyłudził prawie 17 tysięcy złotych! Kobieta zgłosiła się na policję w Łomży w piątek (7.01) Jak do tego doszło?

"Amerykański żołnierz" oszukał kobietę

67-latka pod koniec listopada 2021 roku na jednym z portali randkowych poznała mężczyznę podającego się za amerykańskiego żołnierza. Ich znajomość się rozwinęła i po kilku dniach "żołnierz" poprosił kobietę o wsparcie. Twierdził, że musi opłacić podatek, a nie stać go na to.

W Sądzie Rejonowym w Białymstoku ruszył proces oszustów działających metodą „na policjanta”

Kobieta, nie dysponując większą sumą pieniędzy, zapożyczyła się wśród znajomych i w połowie grudnia przelała Amerykaninowi prawie 17 tysięcy złotych. Z zeznań kobiety wynika, że mężczyzna deklarował przyjazd do Polski i stworzenie rodziny z kobietą, jednak na początku stycznia kontakt z nim się urwał.

Wtedy kobieta zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa i zgłosiła się do Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Zawierając nowe znajomości, należy być ostrożnym. Zwłaszcza jeśli poznana przez internet osoba prosi nas o pieniądze. Oszuści działają według pewnych schematów. Zazwyczaj unikają rozmów telefonicznych. Poprzez regularny kontakt i przedstawianie fałszywych historii z życia zdobywają zaufanie ofiary, a następnie proszą o pomoc finansową na przykład na zakup biletu lub uregulowanie zaległości - ostrzegają łomżyńscy policjanci.

Jak widać oszuści używają najróżniejszych metod, by osiągnąć swój cel - wyłudzić pieniądze. Dlatego dołączamy się do apelu służb, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania, szczególnie, gdy w "grę" wchodzą pieniądze!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!