Wydarzenia

Akademickie targi pracy za nami. Działo się!

2024-01-17 12:07

Wczoraj (16.01) w murach uczelni przy Akademickiej odbyły się targi pracy. Wydarzenie przyciągnęło zarówno wielu poszukujących jak i oferujących pracę. Studenci, absolwenci i licealiści mogli wybierać spośród 40 firm.

Targi pracy ŁOMŻA 2024

Wczoraj (16.01) na Akademickiej 1 odbyły się targi pracy. To wspólna inicjatywa Akademii Łomżyńskiej i Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Wydarzenie przyciągnęło wielu chętnych: zarówno przyszłych pracowników jak i pracodawców w Łomży i regionu. Nie zabrakło firm z działu IT, a także sektora finansowego, czy podmiotów państwowych takich jak Urząd Pracy w Łomży, czy Komenda Miejska Policji. Wydarzeniu towarzyszyła ekspercka debata.

Jak kształtować losy edukacyjne i zawodowe, aby odnieść sukces? To częsty dylemat młodych ludzi, którzy wybierając studia, określone ścieżki rozwoju zawodowego, stają przed wieloma pytaniami: zostać w regionie, a może wyjechać? Na kanwie tych pytań zrodził się pomysł, aby zorganizować w Akademii Łomżyńskiej targi pracy połączone z ekspercką debatą pt. „Trendy na rynku pracy. Czy warto zostać w regionie?” - czytamy na stronie uczelni. 

Podczas targów pracy młodzi ludzie mogli również skorzystać z profesjonalnej pomocy doradcy zawodowego.

Bezrobocie w Łomży

Okazuje się, że bezrobocie w Łomży nadal jest sporym problemem. Młodzi ludzie mają trudności ze znalezieniem wymarzonej pracy, a wpływ na to ma rolniczy charakter naszego regionu. Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży 30% zarejestrowanych to osoby młode do trzydziestego roku życia.