kapelusze

i

Autor: fot. pixabay.com

Łomża: A gdyby tak pospacerować pod kolorowymi kapeluszami?

2021-09-17 14:38

Władze Łomży mają nowy pomysł na upiększenie starówki. Chcą, nad jedną z łomżyńskich ulic, zawiesić kolorowe kapelusze nawiązujące do pamięci o Hance Bielickiej. Kamienicznicy nie są przekonani. Szczegóły w artykule.

A gdyby tak pospacerować, a nad głową mieć kolorowe kapelusze? To nowy pomysł władz Łomży. Kolorowe kapelusze miałby zawisnąć nad ulicą Farną w Łomży. Na tej ulicy znajduje się już "Ławeczka Hanki Bielickiej", a motyw kapeluszy miałby dopełnić pamięć o temperamentnej aktorce urodzonej w Łomży, królowej kapeluszy, i upiększyć łomżyńską starówkę.

Łomżyński projekt

Pomysł nie jest nowością, ponieważ w wielu polskich miastach i na świecie są już ulice, nad którymi wiszą kolorowe parasole. W wydaniu łomżyńskim miałyby to być jednak kolorowe kapelusze.

Kolorowe parasole zdobią ulice Tarnowa

Właściciele kamienic sceptyczni

Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży, jest po wstępnych rozmowach z właścicielami kamienic przy ulicy Farnej w tej sprawie, którzy jak na razie, do tego tematu są nastawieni sceptycznie.

"Przygotowujemy już taką wizualizację, która pokaże, jak to mogłoby wyglądać, mam taką nadzieję, że ta wizualizacja pomoże mi przekonać ich do współpracy w tym zakresie" - powiedział nam Andrzej Garlicki.

Kolorowe parasole w Kotorze w Czarnogórze

i

Autor: mszzz

Na konkretne decyzje w tej sprawie musimy jeszcze poczekać.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!