Zamknięcie skrzyżowania Rządowej z Kaznodziejską i Stary Rynek w Łomży później!

2020-07-14 13:56

Skrzyżowanie miało już być zamknięte, ale plany uległy zmianie. Ma to związek ze zmniejszeniem utrudnień w tej części miasta. Drogowcy zabiorą się za skrzyżowanie pod koniec przyszłego tygodnia. Przeczytaj dalej!

Zamknięcie skrzyżowania ma związek z trwającym od dłuższego czasu remontem ulicy Rządowej. Żeby oddać inwestycję do użytku, drogowcy muszą przeprowadzić też prace na skrzyżowaniu ulicy Rządowej z ulicami Kaznodziejską i Stary Rynek.

Skrzyżowanie miało zostać zamknięte we wtorek 14 lipca, ale nastąpiła zmiana planów. To miejsce będzie nieczynne od końca przyszłego tygodnia. Jak tłumaczy Grzegorz Daniluk, inny termin ma związek z usprawnieniem ruchu w tym miejscu. Najpierw od ronda przy Placu Kościuszki do skrzyżowania z ulicami Krótką i Krzywe Koło zostanie ułożona masa bitumiczna. Wtedy pojazdy zostaną dopuszczone do ruchu na tym kawałku drogi.

Co będzie się tam działo? Jak przekazuje Grzegorz Daniluk z kancelarii Prezydenta Łomży, w rejonie skrzyżowania będą wykonywane prace sanitarne, elektryczne, a na odcinku Starego Rynku również prace archeologiczne, przebudowa ciepłociągu i docelowo wykonanie nawierzchni przez firmę wykonującą rewitalizację Starego Rynku.

Jak w tej chwili wygląda remontowana ulica Rządowa? Co do tej pory udało się zrobić?

Dotychczas w ramach przebudowy ulicy Rządowej wykonano wodociąg i przyłącza sanitarne do budynków, podziemną instalację elektryczną, zdemontowano linię napowietrzną. Od ronda przy Placu Kościuszki do skrzyżowania z ul. Krótką i Krzywe Koło ustawiono krawężnik granitowy - informuje Grzegorz Daniluk z Urzędu Miejskiego.

Utrudnienia mają potrwać do końca wakacji czyli do 31 sierpnia 2020 roku.

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE