Zaginięcie Jakuba Szerszniewa: służby po kolejnym dniu poszukiwań

i

Autor: KM PSP Łomża

Zaginięcie Jakuba Szerszniewa: służby po kolejnym dniu poszukiwań [FOTO]

2022-02-10 11:12

Sprawa zaginięcia nastolatka spod Łomży wciąż wzbudza wiele pytań. Od momentu zaginięcia Kuby, w poszukiwania włączyły się już setki osób- rodzina, znajomi, wolontariusze, grupy detektywistyczne. Na razie nie ma nowych faktów, ale służby nadal prowadzą poszukiwania.

To był kolejny, intensywny dzień poszukiwań 17-latka ze Starych Kupisk. Właśnie wczoraj (9.02) prowadzone były poszukiwania zaginionego mieszkańca gminy Łomża. Działania poszukiwawcze koordynowane były przez Policję. Terenem akcji objęto rzekę Narew od miejscowości Nowogród do granicy powiatu łomżyńskiego z ostrołęckim.

Zaginięcie Jakuba Szerszniewa: służby po kolejnym dniu poszukiwań

i

Autor: KM PSP Łomża

W akcji poszukiwawczej uczestniczyli ratownicy Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, w tym członkowie specjalistycznej grupy wodno-nurkowej Łomża z łodzią oraz ratownicy z jednostek OSP Nowogród, Jeziorko, Nowy Cydzyn z wszędołazem Sherp i Grupy Ratowniczej Nadzieja z łodzią wyposażoną w sonar.Na razie nie ma żadnych nowych faktów w sprawie zaginięcia chłopaka.​​

Nastolatek ze Starych Kupisk w gminie Łomża ostatni raz widziany był 29 grudnia 2021 roku w Jednaczewie. Wyszedł z domu rano i od tamtej pory nie nawiązał z nikim kontaktu. Ostatni raz widziany był na trasie Jednaczewo - Szablak.

Od czasu zaginięcia chłopak był poszukiwany przez setki osób - łomżyńskie i podłomżyńskie służby, żołnierzy WOT czy specjalistyczne grupy spoza Łomży. Udział w poszukiwaniach brali też znajomi i wolontariusze, między innymi operatorzy dronów. Przeczesywany był duży teren, zarówno lądowy, jak i wodny. 

Kupiski Stare, Jendaczewo (woj. podlaskie). Jakub Szerszniew wyszedł na spacer i zaginął, trwają poszukiwania

Rysopis zaginionego 17-latka:

  • około 175 centymetrów wzrostu;
  • szczupły;
  • włosy krótkie, ciemny brąz;
  • uszy lekko odstające.

W momencie zaginięcia Kuba ubrany był w: czarną kurtkę z pasem koloru szarego w okolicach klatki piersiowej, ciemne spodnie i czarne buty z białą podeszwą.

Zaginięcie Jakuba Szerszniewa: służby po kolejnym dniu poszukiwań

i

Autor: KM PSP Łomża

Wszystkie osoby, które mogą coś wiedzieć w sprawie zaginięcia 17-letniego Kuby proszone są o kontakt z Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Łomży - telefon /47/ 717 12 12, /47/ 717 12 20.