Z Alei Piłsudskiego w Łomży znikają żółte barierki. Dlaczego?

i

Autor: mszzz

Z Alei Piłsudskiego w Łomży znikają żółte barierki. Dlaczego?

2022-04-14 12:20

Żółte metalowe barierki znikają z Alei Piłsudskiego w Łomży. Ich demontażem zajmują się pracownicy MPGKiM-u w Łomży. Wiemy, dlaczego są usuwane i co je zastąpi. Sprawdź szczegóły poniżej.

Od kilku dni pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży demontują żółte barierki, znajdujące się od wielu lat, między jezdniami Alei Piłsudskiego.

Dlaczego barierki znikają?

Wszystko po to, by poprawić estetykę w tej części miasta. Po prostu ma być ładniej. Zamiast żółtych barierek pojawią się tam nowe nasadzenia.

Barierki poprawią bezpieczeństwo rowerzystów

Likwidujemy żółte barierki, tzw. olsztyńskie, po to usprawnić zagospodarowanie tych terenów zielonych pomiędzy jezdniami. Pojawią się tam kwiaty albo łąki kwietne. Konsultowaliśmy to z policją i nie powinno to wpłynąć na bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Przejścia dla pieszych są dobrze oznaczone i zakładam, że piesi nadal będą z nich korzystać - powiedział nam Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.

Na, uwolnionych od żółtych barierek, terenach zielonych pojawią się nowe nasadzenia. Miasto ma pilnować, żeby nasadzenia nie ograniczały widoczności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych i skrzyżowań.

Niewykluczone, że barierki znikną też z kolejnych ulic, np. z Sikorskiego czy Zawadzkiej. Władze miasta zapowiadają, że na razie jednak będą przyglądać się sytuacji na Alei Piłsudskiego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!