Wzruszający Weekend Cudów Szlachetnej Paczki w Łomży. ZDJĘCIA

i

Autor: mszzz

SZLACHETNA PACZKA

Wzruszający Weekend Cudów Szlachetnej Paczki w Łomży. ZDJĘCIA

2023-12-18 15:33

44 rodziny z Łomży i regionu otrzymały w tym roku świąteczne prezenty w ramach Szlachetnej Paczki. Podczas Weekendu Cudów, czyli finału akcji, zgromadzone przez darczyńców artykuły trafiły do najbardziej potrzebujących.

Weekend Cudów w Łomży

W tym roku świąteczna pomoc w ramach Szlachetnej Paczki trafiła do 44 rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. 23 wolontariuszy zadbało o to, by najbardziej potrzebujące osób z Łomży i regionu znalazły swoich darczyńców.

I tak też się stało - do tych rodzin trafiło niezbędne wsparcie - żywność, środki czystości, łóżka, materace, sprzęt AGD czy koncentrator tlenu. Rodziny zostały obdarowane też dodatkowymi prezentami - bonami na sztuki walki, do fryzjera czy do kina.

To jest właśnie ta magia, nasze rodziny znajdą w paczkach to, czego potrzebowały, ale także inne prezenty. To wszystko dzięki naszym kochanym darczyńcom, w części anonimowym. Te paczki są w tym roku bogatsze, dlatego jesteśmy jeszcze szczęśliwsi. Co prawda trafiło się dwóch darczyńców, którzy wybrali rodziny, a później kontakt z nimi się urwał, ale udało nam się zorganizować pomoc. Muszę też pochwalić szczególnie jednego z darczyńców, który pozostał anonimowy, a który sam pojechał do jednej z rodzin i tam zbudował od podstaw łazienkę - mówiła podczas Weekendu Cudów Magdalena Wdziękońska, liderka Szlachetnej Paczki w rejonie łomżyńskim.

To dla nas i dla naszych rodzin, które mamy pod swoją opieką, piękny czas. To są niesamowite emocje. Ja bardzo emocjonalnie do tego podchodzę, bo w tych rodzinach są małe dzieci, dzieci z niepełnosprawnościami. Byłam przed chwilą w rodzinie, która potrzebowała koncentratora tlenu dla córki. Mama była bardzo wzruszona, bo wcześniej bez takiego sprzętu się zastanawiała, czy dowiezie córkę żywą do szpitala... więc to naprawdę są ogromne wzruszenia, ale teraz wiem, że ta rodzina będzie zaopiekowana i będzie czuła się bezpieczna - mówiła Agnieszka Wądołowska, wolontariuszka Szlachetnej Paczki w Łomży.

Po raz kolejny centrum szlachetnego dowodzenia była Akademia Łomżyńska. To do uczelni przy Akademickiej darczyńcy przywozili swoje paczki, a stamtąd trafiały one do potrzebujących.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!