kartka dla amelki

i

Autor: pixabay.com

Akcja charytatywna

Wystarczyłaby jedna, a będzie mnóstwo! W Łomży ruszyła akcja #KartkaDlaAmelki

2024-02-13 12:52

Już niedługo Amelka będzie obchodziła swoje czwarte urodziny. Łomża planuje zrobić dziewczynce ogromną niespodziankę! Miejscowi społecznicy wpadli na pomysł zorganizowania akcji #Kartka dla Amelki. Każdy może zrobić małej jubilatce swoją kartkę, za mazaki i kredki chwycą też dzieciaki. Szczegóły w artykule!

Amelka mieszka w Warszawie, otoczona miłością rodziców i ukochanego psa. Jednak tęskni za babcią i rodziną oddaloną o 300 km. Niemal każdego dnia zagląda do skrzynki pocztowej z nadzieją, że znajdzie w niej list. To wyjątkowa dziewczynka, podchodzi do wszystkiego bardzo emocjonalnie, kilka dni temu zdiagnozowano u niej autyzm atypowy.  Niedługo, bo 22 lutego,  będzie obchodziła swoje czwarte urodziny. Co powiecie na wysłanie jej wielkiej paczki kartek i listów? Właśnie na taki pomysł wpadli łomżyńscy społecznicy!

#Kartka dla Amelki

W działania już włączył się Urząd Miasta przekazując Amelce urodzinowe prezenty, między innymi łomżyńskie gadżety i mięciutki symbol Łomży- Misia Łomżatka. Udział w akcji potwierdziła też Grupa Ratownicza Nadzieja, Sekcja Psy Tropiące. Własnoręcznie wykonane kartki przekażą Amelce również uczniowie klasy 4E ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży. A to dopiero początek! Każdy z Was może podarować uśmiech dziewczynce, wysłać kartkę samodzielnie, albo zgłosić się do organizatorów, co możecie zrobić TUTAJ.

Kartka dla Amelki

i

Autor: mżet Gadżety przekazane przez Mariusza Chrzanowskiego, Prezydenta Łomży

Akcja potrwa do 18 lutego, a później kartki zostaną wysłane do dziewczynki. Czekajcie na aktualizacje!