Wyjeżdżasz na wakacje? Tych dróg lepiej nie wybieraj wyjeżdżając z Łomży

2020-07-07 13:48

Bez korków, wahadeł? Płynnie i prosto do celu? Brzmi jak idealna podróż na wakacje? Przed wyjazdem na długo wyczekiwany wypoczynek warto sprawdzić jakie trasy omijać w regionie, żeby nie tracić czasu "za kółkiem". Którędy lepiej nie przejeżdżać? Sprawdźcie!

Sezon drogowy w pełni - drogowcy w pocie czoła budują i remontują wiele dróg nie tylko w Łomży, ale i w całym regionie. Przejazd przez niektóre miejsca może być problematyczny. Gdzie natkniemy się na roboty drogowe?

Przez województwo podlaskie prowadzą drogi na Pojezierze Suwalskie, Augustowskie czy też w rejon Puszczy Białowieskiej albo Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jednocześnie, na Podlasiu trwa ożywienie w zakresie inwestycji drogowych i stąd na niektórych drogach należy się spodziewać utrudnień - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku.

Utrudnienia są na DK61 na odcinku Łomża – Szczuczyn. W tym miejscu trwa budowa drogi ekspresowej S61. Jak przekazuje białostocki oddział GDDKiA, budowa prowadzona jest nowym śladem, ale w wielu miejscach styka się z istniejącą DK61. Dlatego mamy tu ograniczenia prędkości i zakazy wyprzedzania.

Prace prowadzone są także na trasie między Łomżą a Zambrowem, a dokładniej na odcinku DK63 między Wygodą a Zambrowem. W tym miejscu modernizowana jest istniejąca droga - w budowie jest jej połowa, a na drugiej ruch odbywa się wahadłowo.

DK66 Bielsk Podlaski – Połowce. Tu również na długości około 30 km trwa przebudowa drogi. Są wahadła z sygnalizacją świetlną, ograniczenia związane robotami drogowymi , ograniczenie prędkości i objazdy - czytamy w komunikacie GDDKiA Oddział w Białymstoku.

Jeśli chodzi o budowę trasy S61, to zakończenie prac planowane jest w 2021 roku, natomiast koniec prac modernizacyjnych na odcinku pomiędzy Łomżą a Zambrowem planowany jest na koniec bieżącego roku.

Tu sprawdzicie aktualny stan budowy dróg zarówno w województwie podlaskim, jak i całym kraju: https://www.gddkia.gov.pl/ O utrudnienia możecie też zapytać dzwoniąc na numer 19 111.

Muzeum Neonów w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE