Wóz strażacki

i

Autor: PSP w Łomży

Wybory 2020: "Bitwa o wozy" w całej Polsce i Puchar Gmin w województwie podlaskim [AUDIO]

2020-07-08 12:57

Wóz strażacki albo remont świetlicy - to nagrody za wysoką frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich. Mają zachęcić do pójścia do urn wyborczych w najbliższą niedzielę. Czy gmina Łomża może dostać którąś z nagród? Sprawdźcie szczegóły!

"Bitwa o wozy" to propozycja dla gmin do 20 tysięcy mieszkańców z całego kraju. Do strażaków ochotników z gmin, których mieszkańcy najliczniej stawią się przy urnach wyborczych, dotrze średni wóz ratowniczo- gaśniczy o wartości około 800 tysięcy złotych. Do strażaków ochotników już trafiło 16 pojazdów, a w Podlaskiem wóz strażacki wygrali mieszkańcy Kuleszy Kościelnych.

Teraz pula wozów strażackich w drugiej turze wyborów potroiła się. Tym razem pojazdy trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją (do każdej z byłych 49 województw). To znaczy, że gmina Łomża ma szansę na zdobycie nagrody. Dodajmy, że o wozy nie mogą się już starać mieszkańcy tych gmin, które wygrały wcześniej.

O tym, w jaki sposób wóz strażacki może trafić do gminy mówi Marcin Sekściński, wicewojewoda podlaski

Podlaskie też ma swoje nagrody - Puchar Gmin. Zarząd województwa podlaskiego zdecydował, że 10 gmin z najwyższą procentową frekwencją podczas drugiej tury wyborów dostanie po 50 tysięcy złotych. Kasa ma zostać przeznaczona na remont i wyposażenie świetlic w tych gminach.

Postanowiliśmy właśnie w taki sposób zachęcić mieszkańców regionu, by jeszcze liczniej niż w pierwszej turze, wzięli udział w głosowaniu. To bardzo ważne, aby w najbliższą niedzielę jak najwięcej osób skorzystało ze swojego obywatelskiego prawa i wspólnie wybrało Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - mówi Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Druga tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 lipca.

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia
Dziecko wypadło z auta w Tarnowskich Górach. Jak do tego doszło?