Wstęga przecięta. Ulice Meblowa i Jaworowa w Łomży uroczyście otwarte

i

Autor: mszzz

Wstęga przecięta. Ulice Meblowa i Jaworowa w Łomży uroczyście otwarte!

2022-09-26 16:56

Oficjalnie można już korzystać z przedłużenia ulicy Meblowej i ulicy Jaworowej w Łomży. Mieszkańcy i przejeżdżający przez nasze miasto mają do dyspozycji wewnętrzną mini obwodnicę Łomży, która komunikuje nowe tereny inwestycyjne. Więcej w artykule.

Przedłużenie ulicy Meblowej i ulica Jaworowa w Łomży zostały dziś (26.09) symbolicznie otwarte. Nowy kawałek Meblowej to jedna z ważniejszych drogowych inwestycji w mieście. Połączyła ulicę Wojska Polskiego z ulicą Nowogrodzką i stworzyła wewnętrzną mini obwodnicę Łomży, która komunikuje nowe tereny inwestycyjne.

Druga z symbolicznie otwartych dziś ulic to Jaworowa, która jest szczególnie ważna z punktu widzenia mieszkańców tej części miasta i tych, którzy swoje domy będą chcieli tam wybudować.

Najwyższy budynek w UE otwarty. To warszawski Varso Tower

Odcinek niezwykle ważny dla naszych mieszkańców, bo niesie możliwości rozwoju Łomży, ale i poprawiający komfort życia mieszkańców. Odcinek to alternatywa dla jadących w stronę Nowogrodu. Ulica Jaworowa ma natomiast ogromne znaczenie dla mieszkańców osiedla domków jednorodzinnych, które tu powstaje - mówił podczas uroczystości Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Po pierwsze, to jest ostatni odcinek tzw. mini obwodnicy Łomży, która odciąży osiedle Maria. Ulica Meblowa odciąży ulicę Browarną od ruchu ciężkich samochodów, co z pewnością znacząco poprawi bezpieczeństwo mieszkańców - mówił Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.

Budowa przedłużenia ulicy Meblowej w Łomży ruszyła w maju 2021 roku, a zakończyła się w sierpniu 2022 roku. Inwestycja kosztowała ponad 13 milionów złotych, a dofinansowanie zewnętrzne wyniosło prawie 9 milionów.

Prace na Jaworowej została zrealizowane w tym samym czasie i kosztowały ponad 3 miliony, z czego ponad 2 to dofinansowanie.

Sonda
Uważasz, że dobrze znasz przepisy ruchu drogowego?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE