Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Łomży

i

Autor: fot.facebook/sztabWOSPLomza

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już w niedzielę! Wiemy, co będzie działo się w Łomży

2021-01-29 11:51

W niedzielę 31 stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo pandemii koronawirusa wielkie granie w Łomży się odbędzie, ale w zupełnie innej formie niż dotychczas! Co będzie działo się w naszym mieście? Sprawdźcie!

Do wielkiego finału 29. edycji WOŚP zostało już niewiele czasu. W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, prawie wszystko odbędzie się w zupełnie nowych warunkach. Koncerty lokalnych artystów, które w ostatnim czasie odbywały się w jednej z łomżyńskich galerii, tym razem odbędą się w, zamkniętym dla widzów, Teatrze Lalki i Aktora w Łomży - centrum tegorocznego łomżyńskiego WOŚP-u. Koncerty będą transmitowane online.

Wolontariusze będą wszędzie

Jedna ze spraw, która nie uległa w tym roku zmianie to kwesta. Wolontariuszy z kolorowymi skarbonami, tak jak podczas każdego finału, spotkacie w wielu zakątkach Łomży. Kwestujące osoby w niedzielę będą także obecne w ościennych miejscowościach. W tym roku w ekipie WOŚP Łomża znalazło się w sumie 120 wolontariuszy. Kolorowe skarbony z sercem zostały umieszczone także w różnych sklepach i instytucjach na terenie miasta.

Zbiórka pieniędzy w terenie będzie odbywała się z zachowaniem reżimu sanitarnego, wolontariusze będą wyposażeni w maseczki i płyny do dezynfekcji. Puszki i zebrane pieniądze, zanim trafią do liczenia, zostaną poddane ozonowaniu, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo liczących.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...

Licytacje w Internecie

W tym roku wszystkie licytacje gadżetów i voucherów przekazanych przez różne podmioty odbywają się za pośrednictwem platformy Allegro. Łomżyński sztab WOŚP wystawił na licytację między innymi: obrazy i fotografie artystów, zajęcia w Liceum Plastycznym w Łomży, strażackie gadżety, piłkę podpisaną przez Tomasza Frankowskiego, czy gadżety Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Licytacje cały czas trwają i sukcesywnie pojawiają się też nowe.

Jedną z atrakcyjnych aukcji jest przejazd SHERP-em, wszędołazem, który potrafi dotrzeć w miejsca niedostępne dla innych pojazdów. Wszędołaz, który jest między innymi w posiadaniu OSP w Nowym Cydzynie brał udział w akcji gaszenia Narodowego Parku Biebrzańskiego w ubiegłym roku, a w ostatnim czasie był pomocą w dotarciu do krów, które utknęły na bagnach. Na licytacji jest godzina przejazdy SHERP-em i nauka obsługi.

Najdroższe i najciekawsze aukcje dla WOŚP

Dokładny rozkład jazdy WOŚP Łomża

TU znajdziecie dokładny rozkład jazdy tegorczego finału WOŚP w Łomży. W tym miejscu łomzyński sztab uzupełnia informacje na bieżąco. Natomiast w niedzielę 31 stycznia transmisję online będzie można oglądać za pośrednictwem portalu mylomza.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy