Widać postępy! Trwa budowa nowego budynku Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży

i

Autor: mszzz

Inwestycje

Widać postępy! Trwa budowa nowego budynku Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży

2023-09-06 14:47

W połowie przyszłego roku ma być gotowy nowy budynek Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży. Budynek już stoi, doskonale widać go z ulicy, i niebawem ruszą prace wewnątrz. W nowym miejscu znajdzie się 7 oddziałów przedszkolnych i 2 grupy żłobkowe.

Budowa Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży

Są spore szanse na to, że dzieci zapisane do "piąteczki" nowy rok szkolny rozpoczną już w nowym miejscu. Budowa nowego przedszkola rozpoczęła się na początku tego roku, a teraz można już oglądać spory postęp prac. Planowo budynek ma być gotowy do końca czerwca 2024 roku.

Konstrukcyjnie budynek został już wykonany, tak naprawdę montowana jest już stolarka budowlana i za chwilę ten obiekt zostanie zamknięty, a to znaczy, że będzie można przystąpić do prac wewnątrz. Prace idą sprawnie, jesteśmy zadowoleni z tempa i jakości wykonywanych prac, mamy nadzieję, że uda się rozpocząć procedurę odbiorową w pierwszym kwartale przyszłego roku - przekazał nam Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.

Nowe miejsca dla maluchów

W nowym budynku znajdzie się 7 oddziałów przedszkolnych dla 175 dzieci i 2 grupy żłobkowe - dla 40 maluchów.

Przypomnijmy, że na utworzenie nowych miejsc żłobkowych nasze miasto dostało dofinansowanie z Programu Maluch + i właśnie przy PP5 powstanie Miejski Żłobek nr 4. Przy okazji dodajmy, że Miejski Żłobek nr 5 powstanie przy PP1. Będzie tam miejsce dla 100 dzieci do 3. roku życia.

Jak będzie wyglądało PP5 w Łomży?

Będzie to nowoczesny budynek, dużo większy od obecnej siedziby przedszkola. Na parterze znajdą się 4 sale zajęć przedszkola i 2 sale zajęć żłobka, sanitariaty, magazyny, kuchnia z zapleczem i pokoje biurowe pracowników.

Na piętrze natomiast znajdzie się taras, na którym będą mogły odbywać się zajęcia przyrodnicze.

Inwestycja pochłonie około 15 milionów złotych. Większość pieniędzy to dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!