policja

i

Autor: mraj zdj. archiwalne

pilne

W szkole na Podlasiu padły strzały. 15-letni uczeń jest ranny

2024-05-06 17:16

Policja wyjaśnia okoliczności postrzelenia w poniedziałek z broni pneumatycznej 15-latka na terenie jednej ze szkół średnich w Łomży (Podlaskie). Zatrzymany został inny uczeń. Ranny nastolatek trafił do szpitala, broń jeszcze na miejscu została zabezpieczona przez funkcjonariuszy.

Zespół prasowy podlaskiej policji podał, że przed godz. 12 w poniedziałek dyżurny w Łomży dostał zgłoszenie, iż na terenie jednej ze szkół średnich w tym mieście doszło do postrzelenia z broni pneumatycznej jednego z uczniów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą jest inny uczeń. Miał on najpierw strzelać z broni pneumatycznej w klasie, a następnie przez okno, trafiając w innego nastolatka.

Łomża. Złodziej w Lidlu. Jeden z klientów nie cackał się z 32-latkiem

- Poszkodowany 15-latek został zabrany do szpitala w Białymstoku, czeka aktualnie na zabieg. Policjanci na miejscu zabezpieczyli broń pneumatyczną - podał st. post. Konrad Karwacki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Policja nie podaje, jakie obrażenia ma 15-latek. Według informacji lokalnych łomżyńskich mediów chłopak doznał ran głowy i łydki. Funkcjonariusze wyjaśniają nie tylko okoliczności tego incydentu, ale też skąd inny uczeń miał broń pneumatyczną i dlaczego przyniósł ją do szkoły.

Zobacz także: Nowe murale w Łomży! Potrzebne są jeszcze ostatnie szlify