W Święto Niepodległości morsy z Łomży i regionu rozpoczęły sezon zimnych kąpieli. Do wody wskoczyły też służby mundurowe. ZDJĘCIA

i

Autor: mszzz

MORSOWANIE

W Święto Niepodległości morsy z Łomży i regionu rozpoczęły sezon zimnych kąpieli. Do wody wskoczyły też służby mundurowe. ZDJĘCIA

2023-11-13 10:47

11 listopada morsy i foczki z Łomży i regionu, w biało-czerwonych strojach i z flagami Polski w ręku, wskoczyły do Narwi. Tak uczczono 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i rozpoczęto sezon zimnych kąpieli w Łomży. Do lodowatej wody po raz pierwszy wskoczyły też wspólnie służby mundurowe. Szczegóły i zdjęcia poniżej.

Niepodległościowa kąpiel w Narwi

Sposobów na uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było mnóstwo. W Łomży odbyły się koncerty i spektakle, było też uroczyste złożenie kwiatów przed tablicami pamiątkowymi. Chętni wzięli też udział we wspólnej ekspozycji pięćdziesięciometrowej flagi Polski i odśpiewaniu hymnu na Starym Rynku.

"Mazurka Dąbrowskiego" w zimnych wodach Narwi odśpiewały też morsy z Łomży i regionu. 11 listopada miłośnicy zimnych kąpieli, w biało-czerwonych strojach i z flagami Polski w ręku, rozpoczęli kolejny sezon na morsowanie.

W końcu trzeba było wskoczyć do tej wody pomimo może nie najlepszej pogody, a okazja jest wyjątkowa, mamy święto narodowe. Chcieliśmy być bardziej patriotyczni i pokazać, że jesteśmy razem - powiedział nam mors z Łomży, Karol Sztejno.

Morsowanie służb mundurowych

W Święto Niepodległości po raz pierwszy odbyło się też wspólne morsowanie służb mundurowych z Łomży i regionu. Spotkania będą odbywać się cyklicznie, a wszyscy chętni - żołnierze, policjanci czy funkcjonariusze służby więziennej - mogą w każdej chwili dołączyć.

Myślę, że tężyzna fizyczna i dbałość o zdrowie jest bardzo ważnym elementem funkcjonowania służb mundurowych i w ten sposób chcemy pokazać, że ta tężyzna w nas jest i, że ojczyzna może na nas liczyć - powiedział nam Zbigniew Jankowski, dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl