W pobliżu Hali Kultury powstaje nowy mural z Hanką Bielicką! ZDJĘCIA

i

Autor: UM Łomża

ŁOMŻYŃSKIE MURALE

W pobliżu Hali Kultury powstaje nowy mural z Hanką Bielicką! ZDJĘCIA

2023-11-09 12:39

W Łomży powstaje nowy mural z wizerunkiem Hanki Bielickiej. Malowidło powoli zdobi już ścianę kamienicy przy ul. Rządowej 12. Autorem muralu jest Bruno Neuhamer - ilustrator, rzeźbiarz, rysownik, który zaprojektował i wykonał m.in. warszawskie murale Kory i Niemena. Szczegóły poniżej.

Nowy mural w Łomży

W pobliżu Hali Kultury w Łomży trwają prace nad nowym muralem. Wielkoformatowe malowidło z wizerunkiem znanej łomżynianki, Hanki Bielickiej, powstaje na kamienicy przy ul. Rządowej 12.

Mural został zaprojektowany przez Bruno Neuhamera - ilustratora, rzeźbiarza i rysownika. To on odpowiada za realizację między innymi warszawskich murali Kory i Niemena.

Malowidło z Hanką Bielicką jest wykonywane w ramach Budżetu Obywatelskiego. To zadanie zyskało poparcie ponad pół tysiąca mieszkańców Łomży. 

Obraz wpisuje się również w działania podejmowane w tym roku na Starym Rynku związane z najsłynniejszą łomżynianką. Wśród nich jest wyświetlanie ruchomych kapeluszy na fasadzie Ratusza, malowidło w stylistyce Banksy’ego na filarach Galerii Pod Arkadami przedstawiające dziewczynkę z różanym kapeluszem, czy wreszcie przeniesienie ławeczki aktorki z ulicy Farnej w pobliże fontanny - przekazuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Projekt tego muralu wybrali internauci. Głosowanie odbyło się na profilu facebookowym Miasta Łomża.

Kolejne murale w Łomży

To niejedyny mural, który powstanie w Łomży. Jeszcze w tym roku nowe malowidło "Łomża dawniej i dziś" powinno pojawić się na ścianie sali gimnastycznej 3 LO przy ul. Senatorskiej. W tym przypadku również najlepszy projekt wybrali w głosowaniu mieszkańcy.

Ponadto na schodach muszli koncertowej mają pojawić się kolorowe kapelusze.

Źródło: UM w Łomży

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!