W Piątnicy ruszyła budowa żłobka. Będzie tam miejsce dla 100 dzieci do 3. roku życia

i

Autor: Gmina Piątnica

INWESTYCJE

W Piątnicy ruszyła budowa żłobka. Będzie tam miejsce dla 100 dzieci do 3. roku życia

2023-10-19 13:36

W Piątnicy Poduchownej ruszyła budowa żłobka. Według zapowiedzi znajdzie się tam miejsce dla 100 maluchów. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu zewnętrznemu. Szczegóły i zdjęcia poniżej.

Ruszyła budowa żłobka w Piątnicy

W Piątnicy Poduchownej rozpoczęły się już pierwsze prace ziemne związane z budową żłobka. Miejsce opieki dla najmłodszych powstanie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątnicy.

W planie jest budowa budynku żłobka dla 100 dzieci do trzeciego roku życia. Powstaną też nowoczesny plac zabaw i miejsce, w którym rodzice i dziadkowie razem z dziećmi będą mogli aktywnie spędzić czas. Sam żłobek natomiast zostanie doposażony w potrzebny sprzęt i zabawki.

Dofinansowanie na żłobek

Gmina Piątnica na budowę żłobka otrzymała pieniądze z Polskiego Ładu (3,9 mln) i z programu Maluch Plus (7 mln). 3 miliony złotych z programu Maluch Plus zostaną przeznaczone na utrzymanie miejsc funkcjonujących.

Kiedy maluchy będą mogły korzystać ze żłobka?

Według planów budowa żłobka ma zakończyć się w 2024 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl