W Łomży zlikwidowano nielegalny salon gier hazardowych!

i

Autor: pixabay.com

HAZARD

W Łomży zlikwidowano nielegalny salon gier hazardowych!

2024-01-12 11:24

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali w Łomży lokal, w którym urządzano nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczono między innymi 6 automatów i pieniądze. 3 osoby usłyszały zarzuty. Szczegóły poniżej.

Nielegalny salon gier hazardowych w Łomży

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży odkryli nielegalny salon gier hazardowych w jednym z lokali działających na terenie miasta. Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli 6 "jednorękich bandytów", a także pieniądze przeznaczone prawdopodobnie do rozliczeń z klientami.

Zabezpieczono też dwa telefony komórkowe i notatki z zapiskami dotyczącymi prowadzenia nielegalnych gier.

Trzy osoby usłyszały zarzuty

Zarzuty usłyszały 3 osoby - kobieta obsługująca lokal, a także dwóch graczy.

Obsługująca lokal kobieta usłyszała zarzut pomocnictwa w prowadzeniu gier hazardowych wbrew przepisom. Dwaj grający na automatach mężczyźni odpowiedzą przed sądem za uczestnictwo w nielegalnych grach hazardowych - przekazuje Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Kary za nielegalny hazard

Osoby, które urządzają nielegalne gry hazardowe, muszą liczyć się z karą grzywny albo więzienia do 3 lat, albo z obiema karami łącznie. Co więcej, organizatorzy gier muszą zapłacić 100 tysięcy złotych za każde nielegalne urządzenie.

Uczestnikom nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny.

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!