35. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka w Łomży

i

Autor: mszzz

W Łomży zakończył się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka [FOTO]

2022-06-13 11:24

Za nami 35. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. Jubileuszowa edycja rozpieszczała mieszkańców Łomży i regionu obfitością programu. W konkursie wzięło udział 12 teatrów z Polski i zagranicy, natomiast aż 9 spektakli można było oglądać "pod chmurką".

Grand Prix festiwalu "Walizka" i 4 tys. zł otrzymało przedstawienie "Republika marzeń" Theatre des Lachens z Niemiec. To spektakl nawiązujący do literatury Bruno Schulza dla widzów dorosłych. Spektakl nagrodzono też za muzykę, którą stworzył Soren Gundermann.

Nagrodę za najlepszą reżyserię i 3 tys. zł otrzymał Łukasz Batko za reżyserię przedstawienia "Bezimienny/Nieznany" Fundacji Gra/nice, który porusza temat współczesnej migracji. Spektakl ten został też wyróżniony za scenografię. Nagrodę w wysokości 3 tys. zł otrzymali twórcy scenografii Anna Adamiak i Rafał Pacholczyk.

 Przyznano też kilka nagród aktorskich. Nagrodzono dwa zespoły: włoski Zaches Teatro za role w przedstawieniu "Kopciuszek" oraz ukraiński Tarnopolski Akademicki Teatr Aktora i Lalki za role w przedstawieniu "Vasilina". Nagrodę za rolę Kuby w przedstawieniu "Ściana z widokiem" Grupy Coincidentia otrzymał Paweł Chomczyk.

Nagrodę specjalną otrzymał węgierski lalkarz Bence Sarkadi za spektakl "Opowieści z ławeczki", który jest - jak podają organizatorzy - zwieńczenie 21-letniej kariery Sarkadiego.

OFF Festiwal 2022. Wiemy, kto wystąpi

Cztery dni festiwalowe obfitowały w przedstawienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jedne bawiły, inne uczyły, kolejne oczarowywały, a jeszcze inne pozostawiały z głęboką refleksją.

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z części przedstawień ulicznych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!