Miski z wodą dla czworonogów

i

Autor: pixabay.com

Życie Łomży

W Łomży pojawiły się miski z wodą dla zwierząt [PORADY NA LATO]

2023-07-14 14:13

Upały dają się we znaki nie tylko ludziom- skutki lata odczuwają też spacerujące po mieście czworonogi. Urząd Miejski w Łomży wyszedł na przeciw potrzebom psów i wolnożyjących kotów i wystawił miski ze świeżą wodą, które można znaleźć w różnych punktach miasta.

Woda na wyciągnięcie pyszczków

Urząd Miejski w Łomży zadba o nawodnienie również tych czworonożnych petentów ;) Wystarczy pojawić się w przestrzeni ratusza albo  hali targowej, a psie noski na pewno wyczują źródła wody.

Nowiutkie miski wypełnione świeżą wodą pojawiły się przy schodach do głównego wejścia Urzędu Miejskiego, przy Hali Kultury oraz przy budynku Straży Miejskiej. Będą dostępne w ciepłe dni, w godzinach pracy tych instytucji - informuje łomżyński Ratusz. 

Jak zadbać o czworonoga latem?

Wysokie temperatury stanowią spore niebezpieczeństwo nie tylko dla dzieci i dorosłych. Skutki wakacyjnego słońca odczuwają również nasze czworonogi. Jak pomóc psiakom w czasie upałów? Podstawą jest oczywiście świeża woda i turystyczna miseczka, ale liczy się nie tylko nawodnienie. Promienie letniego słońca mocno rozgrzewają chodniki, a to może powodować ból i pękanie delikatnych psich łapek. Jak temu zaradzić? W sklepach zoologicznych bez problemu dostaniecie też specjalistyczne balsamy, które przyniosą ukojenie psim poduszeczkom. Są też domowe sposoby: doskonale sprawdzi się na przykład olej kokosowy, który z pewnością przyniesie kojącą ulgę i przyspieszy regenerację. WAŻNE: unikajcie spacerów w czasie największego upału! Gdy słupki rtęci wskazują ponad 30 stopni temperatura asfaltu może wynosić nawet… 60°C!

Psi udar

Udar cieplny może dopaść również nasze czworonogi. Objawy są dość charakterystyczne:

  • silne dyszenie
  • osłabienie
  • suchość noska i błon śluzowych
  • ślinienie
  • drgawki
  • otępienie
  • przyspieszone bicie serca
  • wymioty i biegunki

Jeśli zauważycie powyższe objawy u swoich czworonogów należy bezzwłocznie skontaktować się z weterynarzem! Liczy się też pierwsza pomoc, psa z podejrzeniem udaru cieplnego trzeba jak najszybciej przenieść w zacienione miejsce i zadbać o ochłodzenie organizmu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Psia Wioska w Przemyślu