W Łomży pojawi się nowoczesne oświetlenie uliczne. Na których ulicach będą nowe lampy?

i

Autor: mszzz

Inwestycje

W Łomży pojawi się nowoczesne oświetlenie uliczne. Na których ulicach będą nowe lampy?

2023-09-08 12:02

Jeszcze do końca tego roku nasze miasto planuje wymienić część starego oświetlenia ulicznego na nowoczesne. Na ten cel Miasto Łomża dostało blisko 2 miliony złotych dofinansowania z funduszy unijnych. Sprawdź, gdzie pojawią się nowe oprawy.

Nowe oświetlenie przy łomżyńskich ulicach

625 nowoczesnych opraw oświetlenia ulicznego ma się pojawić jeszcze w tym roku przy łomżyńskich ulicach. To w ramach I części projektu, na który miasto dostało dofinansowanie z RPO Województwa Podlaskiego w wysokości prawie 2 milionów złotych.

Nowe oprawy będą efektywne energetycznie, bezpieczne i przyjazne użytkownikom dróg.

Lampy ledowe są trwalsze, bezpieczniejsze, przyjazne zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Chodzi też o możliwość sterowania nimi. No i przede wszystkim - chodzi o zmniejszenie kosztów. Mamy ambicję wymienić wszystkie stare oprawy w Łomży, ale niestety jest ich jeszcze kilka tysięcy - powiedział nam Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.

Według bardzo ogólnych szacunków przeprowadzonych przez miasto, zaplanowana na kolejne miesiące wymiana 625 opraw oświetleniowych, może dać oszczędności w wysokości 9-10% kosztów ponoszonych na energię, z tytułu oświetlenia ulicznego.

Na jakich ulicach pojawi się nowe oświetlenie?

Oprawy mają zostać wymienione wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych, czyli przy Alejach Piłsudskiego i Legionów, a także wzdłuż Szosy Zambrowskiej i przy Sikorskiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!