W Łomży można przejść klawiszami fortepianu - kolejne nietypowe "zebry" w mieście

2020-07-03 11:31

Nasze miasto wzbogaciło się o kolejne nietypowe przejścia dla pieszych. Tym razem to klawiatury fortepianu. Gdzie się znajdują, czy takich przejść będzie więcej w Łomży? Sprawdźcie!

Nowe ciekawe wzory pojawiły się na ulicach Alei Legionów i Dmowskiego w pobliżu Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży. Czarno-białe pasy wyglądają jak klawiatura fortepianu, więc nieprzypadkowo pojawiły się w tym miejscu. I mają nie tylko ma cieszyć oko, ale i zwracać uwagę kierowców, by w tym miejscu zachowali szczególną ostrożność.

To już kolejne nietypowe przejścia dla pieszych w Łomży. Jakiś czas temu "leżące na ziemi przeszkody" pojawiły się na Alei Piłsudskiego przy łomżyńskim szpitalu. Zostały namalowane techniką 3D i mają zmusić kierowców do zdjęcia nogi z gazu, ponieważ w tym miejscu często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Jeśli jeszcze ich nie widzieliście, to macie je tu: https://www.eska.pl/lomza/przejscie-dla-pieszych-3d-juz-w-lomzy-galeria-aa-4CZu-Rm7j-Djfc.html

Myślę, że takie oznakowanie tych przejść dla pieszych, po pierwsze - zwiększy bezpieczeństwo, bo będzie zwracało uwagę i kierowców i pieszych, a po drugie też ten walor estetyczny jest istotny, by nasze miasto było ciekawsze i piękniejsze - mówi Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.

Władze Łomży zapowiadają, że w innych częściach miasta mogą pojawić się następne interesujące przejścia.

Pierwszy sklep charytatywny w Chorzowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE