W Łomży ma powstać nowy skatepark! Wiemy, w którym miejscu

i

Autor: pixabay.com

INWESTYCJE

W Łomży ma powstać nowy skatepark! Wiemy, w którym miejscu FOTO

2024-04-19 15:30

Młodzież, a także dzieci z Łomży będą miały do dyspozycji nowe miejsce do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W naszym mieście ma powstać kolejny skatepark, a także nowe boisko. Dziś odbyło się spotkanie w sprawie przekazania miastu terenu pod tę inwestycję. Szczegóły poniżej.

Nowy skatepark w Łomży

Władze już wcześniej informowały o pomyśle wybudowania w Łomży nowego miejsca do aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, ale dopiero teraz jest bliżej realizacji tego przedsięwzięcia. Chodzi o teren, na którym ma powstać inwestycja.

Skatepark i nowe boisko mają powstać przy ulicy Kazańskiej tuż obok szpitala. Około dwuhektarowy teren znajdujący się w użytkowaniu Szpitala Wojewódzkiego należy do samorządu województwa podlaskiego.

Dziś odbył się krótki briefing prasowy na temat przekazania nieruchomości. Prezydent Łomży poinformował o prośbie skierowanej do wicemarszałka Marka Olbrysia w sprawie odstąpienia terenu.

Na razie jednak nie wiadomo, w jakiej formie miałoby nastąpić przekazanie działki. Jak zaznaczył wicemarszałek, wniosek w tej sprawie jest uzgadniany - ostateczną decyzję podejmą radni wojewódzcy.

Kolejny skatepark - kiedy powstanie?

Na razie nie wiadomo, kiedy inwestycja powstanie. Mówi się o "kolejnych latach". Wicemarszałek Marek Olbryś zapowiedział, że chce, żeby decyzja o przekazaniu działki miastu zapadła jeszcze w tej kadencji.

Myślę, że forma własności jest jeszcze do uzgodnienia, ale jest pewne, że ten teren przyda się miastu. W tym obszarze nie ma takiego miejsca rekreacji i sportu dla dzieci i młodzieży, więc myślę, że zarząd jak najbardziej przychyli się do tego wniosku. To jest bardzo ważne dla naszej młodzieży - mówił podczas briefingu Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

W tej części naszego miasta brakuje takich miejsc do rekreacji, a tu cały czas powstają nowe bloki. Od jakiegoś czasu miasto dzierżawi mały kawałek tego terenu, żeby dzieci mogły grać w piłkę, ale to nie spełnia oczekiwań mieszkańców. Dlatego zwróciliśmy się do marszałka, żebyśmy na tym terenie mogli wykonać nową inwestycję. Chodzi nie tylko o nowe boisko, ale i skatepark. Ta działka idealnie do tego pasuje - nie ma w bliskim sąsiedztwie bloków - powiedział nam Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Tutaj mają powstać nowy skatepark i boisko:

Sonda
Czy uważasz, że w Łomży brakuje miejsc do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl