W Łomży będą odblaski do zgarnięcia. Gdzie je znajdziemy?

i

Autor: pixabay.com

ODBLASKI

W Łomży będą do zgarnięcia odblaski. Gdzie je znajdziemy?

2023-12-15 11:42

Szykuje się kolejna akcja "Zabłyśnij w Łomży". Przez kilkanaście dni ze specjalnego stojaka można będzie częstować się odblaskową opaską. Wszystko po to, by zachęcić większą liczbę osób do noszenia elementów odblaskowych.

Odblaski do zgarnięcia w Łomży

Przez prawie dwa tygodnie na chętnych mieszkańców Łomży będą czekały darmowe odblaski. To w ramach kolejnej policyjnej akcji "Zabłyśnij w Łomży". W tym roku łomżyńska policja organizuje tę akcję wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Perspektywa".

Odblaskowe opaski będą czekały na specjalnym stojaku przy budynku Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy ul. Wojska Polskiego.

Prowadzone przez łomżyńskich mundurowych działania w ubiegłych latach cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców co obliguje nas do reaktywacji również w tym roku. Łomżanie wiedzą, że warto nosić odblaski - przekazuje Karolina Wojciekian, oficer prasowa KMP w Łomży.

"Zabłyśnij w Łomży" - kiedy?

Akcja ruszy 18 grudnia, czyli już w najbliższy poniedziałek i potrwa do piątku, 29 grudnia.

Łomżyńscy mundurowi po raz kolejny podkreślają, że korzystanie z elementów odblaskowych przez pieszych czy rowerzystów powinno być świadome.

Samo posiadanie elementów odblaskowych nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Należy je nosić w taki sposób, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego - dodaje Karolina Wojciekian.

A więc - zabieramy odblask ze stojaka, umieszczamy go w widocznym miejscu i nigdy nie zdejmujemy!

W Łomży będą odblaski do zgarnięcia. Gdzie je znajdziemy?

i

Autor: KMP w Łomży
Sonda
Czy po zmroku nosisz odblaski?

Źródło: KMP w Łomży

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl