Urząd Miejski w Łomży

i

Autor: mszzz

Odmraża się Urząd Miejski w Łomży - będzie już "normalnie" przyjmować interesantów

2020-07-09 16:48

Bez konieczności umawiania wizyty przez telefon - mieszkańcy Łomży sprawy w urzędzie załatwią już na "starych" zasadach, ale nadal z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Zmiany będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku.

To dobra informacja dla tych, którzy w ostatnim czasie mieli trudności z "dodzwonieniem się" do urzędu i załatwieniem konkretnej sprawy, na przykład dotyczącej rejestracji pojazdu. W ostatnich tygodniach wizytę trzeba było umawiać wyłącznie telefonicznie, ale od 13 lipca, czyli najbliższego poniedziałku, przyjmowanie interesantów będzie odbywać się na "starych" zasadach.

Stare zasady oznaczają rezerwację terminu wizyty poprzez numerek pobrany w kolejkomacie, który znajduje się na parterze urzędu. Chodzi o załatwienie spraw w Centrum Obsługi Mieszkańców dotyczących na przykład: rejestracji pojazdów, prawa jazdy czy spraw meldunkowych.

Jak przekazuje Łukasz Czech z Kancelarii Prezydenta Łomży bilety na określoną godzinę przyjęcia przez pracownika merytorycznego wydawane są codziennie od godziny 7.30 do wyczerpania limitu określonego na dany dzień. Dodaje, że nadal obowiązują rygory sanitarne:

  •  dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi;
  •  obowiązek zachowania odległości między poszczególnymi osobami, w tym oczekującymi w kolejce co najmniej 1,5 metra;
  •  obowiązek stosowania osłony ust i nosa;
  •  obowiązek dezynfekcji rąk przed wejściem do urzędu.

Wiele spraw urzędowych można jednak załatwić bez wychodzenia z domu, dlatego mimo częściowego powrotu do normalności Urzędu Miejskiego w Łomży, nadal zalecane jest, w miarę możliwości, załatwianie spraw przez Internet - poprzez platformę ePUAP i Profil Zaufany. 

Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?
Zbierali złom charytatywnie