Uliczni opiekunowie pomagają pieszym przejść przez łomżyńskie ulice. ZDJĘCIA

i

Autor: mszzz

BEZPIECZEŃSTWO

"Uliczni opiekunowie" pomagają pieszym przejść przez łomżyńskie ulice. ZDJĘCIA

2023-11-06 15:41

Na najbardziej ruchliwych przejściach dla pieszych w Łomży pojawili się "uliczni opiekunowie", którzy pomagają pieszym w przejściu przez ulice. Mają na sobie żółte kamizelki i są wyposażeni w znak "STOP". To wspólny projekt Miasta Łomża i Centrum Integracji Społecznej. Szczegóły i zdjęcia poniżej.

"Uliczni opiekunowie" na przejściach dla pieszych w Łomży

Kilkanaście osób będzie pomagało pieszym przejść przez najbardziej ruchliwe ulice w Łomży. To w ramach wspólnego projektu Miasta Łomża i Centrum Integracji Społecznej. Chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa na pasach, ale także wsparcie osób wykluczonych społecznie.

"Uliczni opiekunowie" do końca roku szkolnego będą obecni przy przejściach dla pieszych na Zawadzkiej/Sybiraków, Wojska Polskiego/Polnej, Placu Kościuszki, Rządowej i Pięknej. Będą dyżurować w godzinach: 7:30-10:30 i 13:30-16: 30.

Pod taką naszą szczególną opieką są osoby najmłodsze i starsze, które mają problem z przejściem na druga stronę ulicy, dlatego ponawiamy nasz projekt, który polega na bezpiecznym przeprowadzaniu uczniów czy seniorów przez przejścia. Dzięki temu wspieramy też osoby wykluczone społecznie - mówił, podczas briefingu przy ul. Zjazd, Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Na ten moment zatrudnionych zostało 13 osób, które będą dbały o bezpieczne przejście przez jezdnie.

W tej chwili w akcję zaangażowanych jest 13 osób. Dla nas, jako instytucji zajmującej się zagrożonymi wykluczeniem społecznym, wszelkie działania aktywizujące są niezwykle istotne – mówiła Emilia Komorowska, kierowniczka Centrum Integracji Społecznej.

Myślę, że ten projekt jest naprawdę bardzo potrzebny, chociażby biorąc pod uwagę naszą szkołę, do której uczęszcza 180 uczniów klas I-III, są też grupy przedszkolne. To jest szczególnie ważne właśnie dla tych najmłodszych uczniów, którzy czasami mają problem z przejściem przez ulicę w postaci lęku - mówiła Jolanta Kowalewska, dyrektorka Szkoły Podstawowej numer 2 w Łomży.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!