Ulica Giełczyńska w Łomży na finiszu - niedługo będzie otwarta dla kierowców [ZDJĘCIA]

2020-06-25 15:06

To znacznie ułatwi dojazd do Starego Rynku w Łomży, który w ostatnich miesiącach jest mocno utrudniony. Na piątek (26.06) zostało zaplanowane położenie warstwy ścieralnej asfaltu na Giełczyńskiej. Gdy warstwa będzie gotowa, kierowcy będą mogli już z niej korzystać. Sprawdźcie szczegóły!

Po nieco ponad 4 miesiącach robót już niebawem będzie można korzystać ze świeżo rozbudowanej ulicy Giełczyńskiej. Na jutro (piątek) zostały zaplanowane ostatnie prace związane z ułożeniem asfaltu. Obok nadal będą prowadzone prace wykończeniowe. Później ma też pojawić się oznakowanie poziome i pionowe. Ostateczny koniec robót zaplanowano na koniec lipca.

Remont ulicy Giełczyńskiej w Łomży ruszył pod koniec lutego bieżącego roku. Początkowo w remoncie był odcinek od ulicy Polowej do ulicy Dwornej. Później drogowcy poszerzyli zakres prac o kolejny odcinek od ulicy Dwornej do Senatorskiej. Co weszło w zakres prac?

Przebudowa nawierzchni jezdni o długości 418 metrów, zatoki autobusowej, zjazdów, chodników oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego i wyniesionego skrzyżowania z ul. Plac Niepodległości. A także przebudowa oświetlenia ulicznego, kanału teletechnicznego, sieci telekomunikacyjnej i wodociągowej oraz wybudowanie kanalizacji deszczowej - przekazał Łukasz Czech z kancelarii Prezydenta Łomży.

Rozbudowa ulicy Giełczyńskiej jest jednym z elementów przeobrażania się centrum miasta, które jeszcze w tym roku ma zyskać zupełnie nowy wygląd. W remoncie są ulice wokół rynku - Rządowa, Dworna i Woziwodzka i nieco dalej ulice: 3 Maja, Wiejska i Plac Zielony. Rozkopany jest także plac Starego Rynku, na którym obecnie prowadzone są jeszcze prace archeologiczne. Dodajmy, że prawie gotowa jest też zabytkowa Hala Targowa.

Przebudowa Giełczyńskiej kosztowała ponad 4 miliony złotych. Miasto dostało dofinansowanie na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych

Strażnik miejski wskoczył do śmietnika by odzyskać portfel starszej pani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE