Ułatwienia dla pacjentów w łomżyńskim szpitalu. Placówka testuje nowy system

i

Autor: mszzz

ochrona zdrowia

Ułatwienia dla pacjentów w łomżyńskim szpitalu. Placówka uruchamia nowy system

2023-08-21 15:03

Szpital Wojewódzki w Łomży wdraża nowy system, który ma ułatwić pacjentom poruszanie się po placówce, a także rejestrację do poradni. Chodzi o projekt Dostępność Plus, który realizuje placówka. Szczegóły poniżej.

Ułatwienia dla pacjentów

Szpital Wojewódzki w Łomży wdraża nowy system, który ma pomóc pacjentom w sprawnym poruszaniu się po placówce czy ułatwić rejestrację do poradni. To w ramach projektu Dostępność Plus skierowanego do osób ze szczególnymi potrzebami.

Jednym z elementów projektu jest wprowadzenie ułatwień dla pacjentów w postaci biletomatów z funkcją infokiosku.

Biletomaty z funkcją infokiosku w łomżyńskim szpitalu

Pierwsze dwa biletomaty zostały uruchomione na parterze szpitala. Można w nich pobrać bilet z numerkiem do rejestracji do poradni czy potwierdzić wizytę w poradni - pobrany numer będzie wyświetlał się nad okienkami rejestracji, a także nad gabinetami lekarskimi.

Biletomat pełni także funkcję infokiosku - pacjenci mogą podejrzeć mapę łomżyńskiej placówki - sprawdzić, jak dotrzeć do konkretnego miejsca w szpitalu.

System ten jest kontynuacją prac związanych z utworzeniem centralnej rejestracji. Nowe rozwiązania mają ułatwić pacjentom nie tylko poruszanie się po terenie naszego szpitala, ale też uporządkować system kolejkowy w centralnej rejestracji do poradni. Umożliwiają też potwierdzenie, umówionych wcześniej, wizyt u specjalistów. Jesteśmy na etapie wdrażania tego systemu. Obecnie funkcjonuje centralna rejestracja, natomiast w najbliższych dniach zostanie uruchomiona rejestracja gabinetowa. 

Widzimy, że pacjenci nie mają problemów z obsługą urządzeń, ale jeśli pojawią się problemy - pacjent może podejść do okienka i poprosić o wydrukowanie numerku do rejestracji - przekazała nam Jolanta Gryc ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Biletomaty w szpitalu

Docelowo w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży będzie funkcjonować 8 biletomatów. Pierwsze 2 działają już na parterze przy centralnej rejestracji. Kolejne będą dostępne dla pacjentów w najbliższych dniach.

W ramach prac związanych z centralną rejestracją powiększona zostanie także poczekalnia dla pacjentów oczekujących na rejestrację.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl