Udany pierwszy dzień łomżyńskiej kwesty! Sprawdź, ile udało się zebrać na odnowę zabytków cmentarnych

i

Autor: mszzz

KWESTA 2023

Udany pierwszy dzień łomżyńskiej kwesty! Sprawdź, ile udało się zebrać na odnowę zabytków cmentarnych

2023-11-02 13:41

Trwa coroczna kwesta na rzecz ratowania łomżyńskich zabytków cmentarnych. Pierwszego dnia, czyli 1 listopada, przy zabytkowym cmentarzu w Łomży kwestowało około 100 wolontariuszy - władze miasta, politycy, artyści, dziennikarze i harcerze. Dziś (2.11) datki można wrzucać do stacjonarnych skarbon.

Kwesta 2023 w Łomży

Jak co roku 1 listopada przy zabytkowym cmentarzu przy ul. Kopernika w Łomży rozpoczyna się dwudniowa kwesta na rzecz ratowania zabytków cmentarnych. W Dniu Wszystkich Świętych datki do puszek zbierają znane w Łomży osoby - politycy, artyści, władze Łomży, dziennikarze i harcerze.

Tylko pierwszego dnia kwesty udało się zebrać ponad 54 tysiące złotych!

Dziękujemy wszystkim kwestarzom, ale szczególnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak szczodrze otworzyli swoje portfele! To dzięki Wam w kwestarskich puszkach znaleźliśmy ponad 54 tysiące złotych - nie wiele mniej niż podczas ubiegłorocznej, dwudniowej kwesty! - poinformował Wawrzyniec Kłosiński, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Każdego roku, dzięki zebranym podczas kwesty pieniądzom, udaje się odrestaurować kolejne zabytkowe nagrobki. Do tej pory odnowiono ponad 250 obiektów.

Kwesta w Łomży trwa

Ponad 54 tysiące zebrane wczoraj to nie jest kwota ostateczna. Jeszcze dziś, w Dniu Zadusznym, prowadzona jest zbiórka pieniędzy. Datki można wrzucić do skarbon umieszczonych przy wejściach na cmentarz przy ul. Kopernika.

Mamy nadzieje, że w czwartek, drugiego dnia kwesty powiększymy konto ratowania łomżyńskich zabytków cmentarnych o kolejne złotówki. Jest bowiem jeszcze wiele do roboty - dodaje Wawrzyniec Kłosiński. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl