Udany pierwszy dzień łomżyńskiej kwesty. Ile do tej pory udało się zebrać?

i

Autor: mszzz

Udany pierwszy dzień łomżyńskiej kwesty. Ile do tej pory udało się zebrać?

2022-11-02 11:42

Monety i banknoty wpadały do puszek kwestarzy już od wczesnego ranka 1 listopada. Jak zwykle darczyńcy z Łomży, okolic i goście z odległych zakątków Polski nie pozostali obojętni na los łomżyńskich zabytków cmentarnych. Ile dokładnie pieniędzy wpadło do puszek?

Blisko 50 tysięcy złotych udało się zebrać podczas pierwszego dnia łomżyńskiej kwesty na rzecz ratowania zabytków cmentarnych przy ul. Kopernika. To bardzo dobry wynik, bo w ubiegłym roku podczas dwóch dni kwesty zebrano nieco ponad 51 tysięcy.

Zebrane do tej pory pieniądze pozwolą na opłacenie prac konserwatorskich - już wykonanych, ale też trwających na cmentarzu przy Kopernika, a także na remont kolejnych nagrobków.

Jak co roku łomżyniacy i goście z całego kraju odwiedzający 1 listopada zabytkową nekropolię przy ul. Kopernika w Łomży nie zawiedli. Szeroko, bardzo szeroko otworzyli swoje portfele i serca, wrzucając do kwestarskich puszek tylko pierwszego dnia kwesty prawie 50 tysięcy złotych - dokładnie 49. 397, 22 złotych - mówi Wawrzyniec Kłosiński, zaangażowany w łomżyńską kwestę. 

Ratujmy warszawskie Powązki! Kwesta na renowację grobów

Drugi dzień łomżyńskiej kwesty

Łomżyńska kwesta jeszcze trwa. Dziś, podczas Dnia Zadusznego, datki zbierane są do skarbon przy trzech głównych bramach zabytkowego cmentarza - od strony ul. Kopernika oraz przy furtce od strony ul. Sikorskiego.

[AKTUALIZACJA 3.11]

Podczas łomżyńskiej kwesty 2022 udało się zebrać blisko 55 tysięcy złotych! Zebrano dokładnie 54 tysiące 740 złotych i 50 groszy, a także niecałe 30 euro, 1 dolara oraz... dwa żetony.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl