Uczniowie marzną w salach lekcyjnych w SP 9 w Łomży

i

Autor: fot. pixabay.com/"Uczniowie marzną w salach lekcyjnych" w SP 9 w Łomży

"Uczniowie marzną w salach lekcyjnych" w SP 9 w Łomży

2022-11-18 13:30

Z prośbą o wymianę okien w szkole zwróciła się do władz miasta dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży. Prezydent Łomży złożył w tej sprawie wniosek do radnych - chodzi o 400 tysięcy złotych. Więcej w artykule.

400 tysięcy złotych ma pójść na wymianę okien w salach lekcyjnych i pomieszczeniach w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży. Wniosek w sprawie zmian w budżecie trafił już do łomżyńskich radnych.

Przypomnijmy, że miasto planowało termomodernizację szkoły, ale inwestycję odwołano ze względu na zbyt małe środki w budżecie miasta na ten cel. Jednak, jak zwraca uwagę dyrekcja szkoły, stolarka okienna wymaga pilnej wymiany.

Po 25-latach użytkowania skrzydła okienne wykonane z drewna są wypaczone i widoczne są w nich liczne ubytki. Stwarzają one zagrożenie dla bezpieczeństwa uczniów szkoły, jej pracowników oraz osób przechodzących nieopodal budynku. Jednocześnie stan okien powoduje duże straty energii cieplnej, przez co w okresie jesienno-zimowym uczniowie marzną w salach lekcyjnych – napisała we wniosku do władz Łomży Bożena Dziekońska, dyrektorka szkoły.

Jednak teraz możliwe jest przeznaczenie pieniędzy na najpilniejsze roboty, czyli wymianę okien. Jednak ostateczną decyzję podejmą radni.

Dostrzegamy ten problem i liczyliśmy, że uda się go rozwiązać dzięki termomodernizacji całego budynku hali sportowej. Skoro okazało się to niemożliwe, to powinniśmy wykonać najpilniejsze prace - powiedział Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Dodam, że w ramach tego zadania planuje się wymienić w sumie 130 okien - w budynkach szkoły i hali sportowej.

Przypomnijmy, że w tym roku za podobną kwotę wymieniono okna w III Liceum Ogólnokształcącym. Zmiany w budżecie radni, na wniosek prezydenta, przeprowadzili podczas kwietniowej sesji.

Oszuści obłowili się na starszych osobach. Wielkie pieniądze leciały przez okna

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!