przedszkolaki

i

Autor: pixabay.com

edukacja

Trwa rekrtutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. HARMONOGRAM

2024-02-21 7:11

W Łomży ruszyła rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/ 2025. Miasto zabezpieczyło dla maluchów ponad 2000 miejsc. Zasady są proste: wystarczy złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do placówki pierwszego wyboru i czekać na listę kandydatów. Przewidywana jest też rekrutacja dodatkowa.

W Łomży oficjalnie ruszyła rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/ 2025. Wiemy już, że władze miasta zabezpieczyły w miejscowych placówkach ponad 2000 miejsc. Okazuje się, że w nadchodzącym roku szkolnym pula miejsc będzie nieco większa niż do tej pory, a to dlatego, że kończy się budowa nowej siedziby łomżyńskiej piąteczki. W tej placówce powstaną dwie dodatkowe grupy przedszkolne.

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Łomży. Harmonogram

  • od 19 lutego od 8 marca

Rejestracja w systemie rekrutacyjnym i złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole

  • do 22 marca

Weryfikacja  wniosków

  • 25 marca

Opublikowanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.Po tej dacie rodzice będą mieli dwa dni (do 27 marca) na złożenie do placówki pisemnej woli przyjęcia dziecka.

  • 28 marca

Opublikowanie listy kandydatów przyjętych i  nieprzyjętych.

Rekrutacja dodatkowa

W planach władz miasta, jak co roku, jest przeprowadzenie również  rekrutacji dodatkowej. Odbędzie się ona w placówkach dysponującymi wolnymi miejscami i ruszy 4 czerwca. Na złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do danej placówki rodzice będą mieli czas do 14 czerwca. 

  • do 21 czerwca

Weryfikacja wniosków

  • 24 czerwca

Opublikowanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Tu, podobnie jak przy rekrutacji marcowej, rodzice będą mieli dwa dni od tego terminu na złożenie pisemnej woli przyjecia dziecka do danej placówki.

  • 26 czerwca

Opublikowanie listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

Nabór odbywa się elektronicznie- wystarczy kliknąć TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!