Trwa przebudowa DK63 w Wygodzie. Wylewane są już pierwsze warstwy asfaltu

i

Autor: Gmina Łomża

INWESTYCJE

Trwa przebudowa DK63 między Łomżą a Zambrowem. W Wygodzie wylane zostały już pierwsze warstwy asfaltu

2023-10-19 10:56

Od wakacji w przebudowie znajduje się fragment drogi krajowej nr 63 między Łomżą a Zambrowem. Na fragmencie ulicy Łomżyńskiej w Wygodzie wylano już pierwsze warstwy asfaltu. Przez, prowadzone tam prace drogowe, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Remont DK63 między Łomżą a Zambrowem

Rozbudowa blisko 3-kilometrówego odcinka trasy DK63, przechodzącego przez Wygodę, ruszyła w wakacje. Kierowcy od dłuższego czasu muszą liczyć się z utrudnieniami - obowiązuje tam ruch wahadłowy.

Teraz na ulicy Łomżyńskiej w Wygodzie wylane zostały już pierwsze warstwy asfaltu.

Przypomnijmy, że to ostatni odcinek DK63, między węzłem Zambrów Zachód na drodze S8 a węzłem Łomża Południe na drodze S61, który będzie rozbudowany. Prace mają zakończyć się w grudniu tego roku.

Jezdnia na tym odcinku drogi ma zostać poszerzona z 6 do 7 metrów, w ramach prac wykonane zostaną też zatoki autobusowe i ścieżka pieszo-rowerowa.

Jednak największą zmianą będzie budowa ronda w Wygodzie - zostanie wybudowane w miejscu gdzie dotychczas był skwer. Rondo pozwoli na bezpieczne włączenie ruchu z ul. Kościelnej, prowadzącej w kierunku miejscowości Modzele-Wypychy.

To zadanie przez wiele lat wyczekiwane przez mieszkańców. Dzięki tym pracom mieszkańcy Wygody zyskają przede wszystkim duże bezpieczne rondo, które spowoduje zwolnienie ruchu i rozprowadzenie ruchu lokalnego - jezdnego, pieszego i rowerowego na sąsiednie ulice w ramach dróg powiatowych i dróg. Teraz do końca roku - mieszkańcy i kierowcy będą musieli liczyć się z największymi utrudnieniami, ale w końcu doczekamy się nowej drogi - powiedział nam Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE