Trwa budowa obwodnicy Łomży. Co dzieje się na placu budowy? Zdjęcia

i

Autor: GDDKiA

VIA BALTICA

Trwa budowa obwodnicy Łomży. Co dzieje się na placu budowy? Zdjęcia

2023-08-22 12:00

Trwa budowa jednego z ostatnich odcinków drogi S61 domykających w Polsce trasę Via Baltica. Chodzi o obwodnicę Łomży od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno. Kiedy droga będzie gotowa? Szczegóły i zdjęcia w artykule.

Obwodnica Łomży "domknie" szlak Via Baltica

Jeszcze "tylko" budowa obwodnicy Łomży w Podlaskiem i trasy Śniadowo - węzeł Ostrów Mazowiecka Północ, w Podlaskiem i Mazowieckiem, i międzynarodowy szlak Via Baltica w Polsce będzie gotowy.

Trwają właśnie prace na 13-kilometrowym odcinku S61, tzw. obwodnicy Łomży. Powstaje tu też najdłuższa przeprawa mostowa w naszym województwie. Droga, według zapowiedzi, ma być w całości gotowa w połowie 2025 roku, natomiast jedna jezdnia ma zostać udostępniona kierowcom w połowie przyszłego roku.

Niebawem, bo już w październiku tego roku, kierowcy będą mogli korzystać z ekspresówki między Śniadowem i Ostrowią Mazowiecką - chodzi o odcinek węzeł Ostrów Mazowiecka Północ (na S8) - Śniadowo w województwie mazowieckim na styku z województwem podlaskim.

Ważny szlak komunikacyjny

Budowa drogi ekspresowej S61 jest inwestycją istotną nie tylko dla sieci dróg w Polsce, ale ma też znaczenie europejskie - łącząc się z drogą ekspresową S8 Wrocław - Warszawa - Białystok, tworzy międzynarodowy korytarz transportowy Via Baltica. Docelowo przejmie on ruch tranzytowy pomiędzy Europą Zachodnią i krajami bałtyckimi - przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Szlak Via Baltica

i

Autor: GDDKiA

Zobacz plac budowy obwodnicy Łomży

źródło: GDDKiA

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!