Trojaczki z Łomży mają już miesiąc! Adam, Leon i Witold z prezentami od marszałka

i

Autor: mszzz

Trojaczki z Łomży mają już miesiąc! Adam, Leon i Witold z prezentami od marszałka

2023-02-15 13:54

Kraków ma swoje pięcioraczki, a Łomża swoje trojaczki! Trojaczki państwa Tryców przyszły na świat 16 stycznia w szpitalu w Łomży. Po dwóch tygodniach pobytu w domu dziś pojawiły się na badaniach kontrolnych i dostały prezenty od marszałka. Szczegóły poniżej.

Miesiąc temu, 16 stycznia, miasto i region obiegła wieść o trojaczkach, które przyszły na świat w łomżyńskim szpitalu. A to wyjątkowe wydarzenie, bo w Łomży trojaczki rodzą się co kilka lat. Ostatni taki przypadek był w 2020 roku, a wcześniej w 2017.

Adam, Leon i Witold państwa Tryców urodzili się przez cesarskie cięcie w 35. tygodniu ciąży. Trojaczki w momencie narodzin ważyły po nieco ponad 2 kilogramy. Chłopcy razem z mamą spędzili w łomżyńskim szpitalu dwa tygodnie. Później wyszli do domu, gdzie czekało na nich już starsze kilkuletnie rodzeństwo.

Dziś (15.02) trojaczki pojawiły się w szpitalu w Łomży na badaniach kontrolnych. Była to też okazja do spotkania z mediami i przekazania prezentów. Marek Olbryś, marszałek województwa podlaskiego, wręczył rodzicom chłopców prezenty - bujaczki. 

Wszystko u nas w porządku. Dzieci czują się dobrze, zdrowo rosną. Na ten moment nie mamy co narzekać. Nasi starsi synowie są bardzo zadowoleni - już by chcieli pomagać, brać na ręce, usypiać. Jak któreś z trojaczków zapłacze już biegną ze swojego pokoju, żeby przytulać i dawać smoczek - powiedziała nam Olga Tryc, mama łomżyńskich trojaczków.

Rodzice trojaczków dostali dziś prezenty od Marka Olbrysia. To 3 bujaczki, które mają odciążyć rodziców w codziennych obowiązkach.

Jesteśmy szczęśliwi, że przybywa nam młodych obywateli naszego województwa. Dzisiaj jestem tutaj, żeby pogratulować rodzicom, życzyć dużo zdrowia i wytrwałości. Przekazuję im dziś też 3 bujane foteliki i mam nadzieję, że się przydadzą dzieciom i rodzicom - powiedział nam Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Pierwsza wizyta kontrolna trojaczków

Po dwóch tygodniach pobytu w domu, trojaczki wróciły do szpitala na badania kontrolne. Jak przekazali nam lekarze, dzieci rozwijają się dobrze.

Trojaczki są w dobrej formie, mama karmi je piersią, dzieci przybierają na masie ciała. To dla nas jest bardzo satysfakcjonuje i zadowalające. Są wcześniakami, więc wymagają takich pilnych i częstszych kontroli w naszej poradni neonatologicznej. Na razie cały czas będą pod naszą opieką - powiedziała Marta Jałbrzykowska, koordynatorka oddziału noworodkowego.

My życzymy dzieciakom dużo zdrówka, a rodzicom dużo sił i spokoju!