Trenuj z wojskiem - sam i w grupie. W Łomży odbędzie się darmowe 8-godzinne szkolenie wojskowe dla wszystkich chętnych

i

Autor: pixabay.com

WOJSKO

"Trenuj z wojskiem - sam i w grupie". W Łomży odbędzie się darmowe 8-godzinne szkolenie wojskowe dla wszystkich chętnych

2023-09-15 11:17

Bezpłatne szkolenia wojskowe pod hasłem "Trenuj z wojskiem - sam i w grupie" odbywają na terenie całej Polski. Podstawowe, 8-godzinne i bezpłatne przeszkolenie wojskowe odbędzie się również w Łomży. Chętni mogą się zgłaszać. Szczegóły w artykule.

Trenuj z wojskiem w Łomży

Wszystkie chętne osoby, które chciałyby poznać wojsko od środka, ale też nauczyć się czegoś nowego czy po prostu aktywnie i nietypowo spędzić czas, mogą zgłosić się do udziału w 4. edycji "Trenuj z wojskiem - sam i w grupie".

"Trenuj z wojskiem" to podstawowe, 8-godzinne i bezpłatne szkolenie wojskowe prowadzone w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. Czego można będzie się nauczyć podczas takiego szkolenia? W planie przeszkolenia są:

  • podstawy posługiwania się bronią,
  • strzelanie i rzut granatem,
  • walka wręcz,
  • przetrwanie w trudnych warunkach,
  • udzielanie pierwszej pomocy.

Jeśli ktoś chce zwiększyć poczucie własnego bezpieczeństwa czy nabyć albo podszlifować swoje umiejętności -  zapraszamy wszystkich chętnych, całe grupy. Kładziemy nacisk na zaznajomienie z bronią, mnóstwo praktyki. Myślę, że każdy może poświęcić kilka godzin, żeby zrobić coś dla siebie, nie trzeba być żadnym militarnym zapaleńcem, ale to też może być pierwszy krok do służby w wojsku - mówi por. Natalia Fiedoruk z 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego.

Dla kogo szkolenie i kiedy się odbędzie?

Udział w przeszkoleniu wojskowym mogą wziąć wszystkie chętne osoby w wieku od 15 do 65 lat. Mogą zgłaszać się całe grupy - z urzędów, stowarzyszeń, zakładów pracy czy klubów.

Szkolenie w Łomży odbędzie się 30 września w godz. 8:00-16:00.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 27 września mailowo - k.wiszowaty@ron.mil.pl / 18plog.rzecznik@ron.mil.pl lub telefonicznie: 261 385 248 / 261 385 236.

W zgłoszeniu muszą się znaleźć - imię i nazwisko, wiek, adres e-mail, numer telefonu.

Sonda
Związanie się zawodowo z wojskiem to Twoim zdaniem dobry wybór?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!