Tłumy mieszkańców Łomży wzięły udział w akcji Ekologia za sadzonkę

i

Autor: mszzz

EKOAKCJA

Tłumy mieszkańców Łomży wzięły udział w akcji "Ekologia za sadzonkę". ZDJĘCIA

2023-09-22 16:46

Po raz kolejny w Łomży odbyła się akcja "Ekologia za sadzonkę" i jak zwykle nie brakowało chętnych do wzięcia w niej udziału. Dla osób, które przyniosły odpady, przygotowano ponad 500 sztuk roślin. Szczegóły i zdjęcia poniżej.

Ekologia za sadzonkę w Łomży

Dziś (22.09) w Łomży odbyła się jesienna wersja akcji "Ekologia za sadzonkę". Przypomnijmy, że każda osoba, która bierze udział w akcji, przynosi określoną ilość odpadów (makulaturę, plastikowe butelki czy baterie) i w zamian dostaje rośliny.

Na dzisiejszą akcję przygotowano ponad 500 sztuk roślin - drzewa owocowe, krzewy czy zioła. Wszystko rozeszło się okamgnieniu za sprawą mieszkańców, którzy tłumnie przybyli na parking przy Parku Wodnym.

Przyniosłam dziś papiery rozmaite, których przez przypadek nie zabrała śmieciarka, dowiedziałam się o tej akcji dosłownie kilka dni wcześniej, więc nadarzyła się okazja, żeby pozbyć się tej makulatury. Akcja fajna, potrzebna, a przy okazji można dostać coś do ogrodu - powiedziała nam jedna z uczestniczek akcji.

Akcja odbyła się z okazji Sprzątania Świata i wspólnie zorganizowały ją: Zakład Gospodarowania Odpadami w Łomży, Miasto Łomża oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.

Zmiana jest, na pewno zwiększa się świadomość naszych mieszkańców. Mieszkańcy są coraz bardziej świadomi, jak ważna jest segregacja odpadów, bo potem mamy z nich surowce. Możemy coś z nich później zrobić. Cały czas musimy pamiętać o tym, że nie mamy planety B - powiedziała nam Ewelina Głębocka z Zakładu Gospodarowania Odpadami w Łomży.

Zobaczcie zdjęcia z akcji

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!