Kino Millenium w Łomży

i

Autor: mszzz

Teatr w kinie? Zobacz, co nowego szykuje się w Kinie Millenium w Łomży [AUDIO]

2021-02-15 16:04

Czy w Łomży powstanie drugi teatr? Na taki niecodzienny pomysł wpadli właściciele łomżyńskiego kina "Millenium". Chcą tworzyć sztukę przez prawdziwe "s"! Wiemy, co czeka na mieszkańców Łomży! Szczegóły poniżej.

Mieszkańcy Łomży i regionu w jednym miejscu będą mieli nie tylko kino, ale i teatr! Właściciele łomżyńskiego kina "Millenium" chcą zapraszać nie tylko kinomaniaków, ale i miłośników sztuki teatralnej. Chcemy tworzyć sztukę przez prawdziwe "s" - powiedział nam Karol Charubin, jeden z właścicieli kina.

Czy w kinie powstanie teatr?

Są na to spore szanse. Łomżyńska placówka dysponuje już bazą w postaci sceny i nagłośnienia, jednak potrzeba najważniejszego - reżysera i aktorów. Poszukujemy osób z pasją, starszych na emeryturze, ale i młodszych, takich, które chciałyby stworzyć w naszym mieście coś nowego - dodaje Karol Charubin. Sztuki mogłyby zostać wystawiane raz, może dwa razy w miesiącu.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...
O pomyśle stworzenia w kinie teatru mówi Karol Charubin, jeden z właścicieli łomżyńskiego kina

Dodajmy, że w Łomży funkcjonuje Teatr Lalki i Aktora i jest to jedyne miejsce w mieście, gdzie można oglądać przedstawienia na żywo. Jednak w większości są to widowiska dla najmłodszych widzów. Dlatego pojawił się pomysł stworzenia miejsca dla dorosłych.

Pierwszy spektakl

Na pierwsze przedstawienie trzeba będzie jeszcze poczekać. Na razie konkretne daty nie są jeszcze znane. Wszystko zależy od zainteresowania osób, które mogłyby wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Karol Charubin dodaje, że ma w głowie pomysły, ale teraz czeka na odzew ze strony mieszkańców Łomży. 

Zabytkowe znaleziska na terenie remontowanego Teatru Wybrzeże

Osoby, które chciałyby od podstaw stworzyć zupełnie nowe, ale w istniejącym już kinie, miejsce mogą już kontaktować się z placówką. Niebawem na fanpage'u Nowego Kina Millenium pojawią się szczegółowe informacje na ten temat.

LINK DO FANPAGE'u

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"