Tańszy węgiel w Łomży. Ile opału potrzebują mieszkańcy?

i

Autor: fot.pixabay.com/Tańszy węgiel w Łomży. Ile opału potrzebują mieszkańcy?

Tańszy węgiel w Łomży. Ile opału potrzebują mieszkańcy?

2022-11-02 13:42

Nasz samorząd włącza się w dystrybucję węgla po preferencyjnej cenie. Mieszkańcy Łomży zainteresowani kupnem tańszego węgla musieli złożyć deklaracje, ile i jakiego opału potrzebują. Deklaracje złożyło 245 osób.

245 osób z Łomży zadeklarowało zakup węgla po preferencyjnej cenie. Przypomnijmy, że chodzi o węgiel za cenę do 2 tysięcy złotych brutto za tonę. Dystrybucją węgla w takiej cenie ma zająć się miasto.

W ostatnim czasie zbierane były deklaracje od mieszkańców uprawnionych do dodatku węglowego. I tak blisko 250 osób jest zainteresowanych zakupem tańszego węgla.

Z danych wynika, że mieszkańcy zgłosili zapotrzebowanie na 634 tony opału, w tym: ekogroszku - 203,5 tony, groszku - 15 ton, kostki 324 tony i orzecha - 87,5 tony.

A. MOSKWA: WĘGIEL DO 2 TYS. W PRZYSŻŁYM TYGODNIU W GMINACH

Na razie nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądała dystrybucja węgla w Łomży. Wiadomo, że miasto najpierw musi kupić opał. Jednak, jak na razie, brak szczegółów w tej sprawie.

Sonda
Kupiłaś/eś węgiel na zimę?

Niektóre okoliczne samorządy też zdecydowały o włączeniu się w dystrybucję tańszego węgla. To między innymi Gmina Śniadowo, która jeszcze przyjmuje deklaracje od mieszkańców. Chętni mogą zgłaszać się do poniedziałku 7 listopada.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Mieszkańcy biednych gmin palą nawet drewnem z ROZEBRANYCH STODÓŁ.

Posłuchaj, co mówią przed zbliżającą się zimą!

Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE