Tańszy węgiel w Łomży. Ile opału potrzebują mieszkańcy?

i

Autor: fot.pixabay.com/Tańszy węgiel w Łomży. Ile opału potrzebują mieszkańcy?

Tańszy węgiel w Łomży. Ile opału potrzebują mieszkańcy?

2022-11-02 13:42

Nasz samorząd włącza się w dystrybucję węgla po preferencyjnej cenie. Mieszkańcy Łomży zainteresowani kupnem tańszego węgla musieli złożyć deklaracje, ile i jakiego opału potrzebują. Deklaracje złożyło 245 osób.

245 osób z Łomży zadeklarowało zakup węgla po preferencyjnej cenie. Przypomnijmy, że chodzi o węgiel za cenę do 2 tysięcy złotych brutto za tonę. Dystrybucją węgla w takiej cenie ma zająć się miasto.

W ostatnim czasie zbierane były deklaracje od mieszkańców uprawnionych do dodatku węglowego. I tak blisko 250 osób jest zainteresowanych zakupem tańszego węgla.

Z danych wynika, że mieszkańcy zgłosili zapotrzebowanie na 634 tony opału, w tym: ekogroszku - 203,5 tony, groszku - 15 ton, kostki 324 tony i orzecha - 87,5 tony.

A. MOSKWA: WĘGIEL DO 2 TYS. W PRZYSŻŁYM TYGODNIU W GMINACH

Na razie nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądała dystrybucja węgla w Łomży. Wiadomo, że miasto najpierw musi kupić opał. Jednak, jak na razie, brak szczegółów w tej sprawie.

Sonda
Kupiłaś/eś węgiel na zimę?

Niektóre okoliczne samorządy też zdecydowały o włączeniu się w dystrybucję tańszego węgla. To między innymi Gmina Śniadowo, która jeszcze przyjmuje deklaracje od mieszkańców. Chętni mogą zgłaszać się do poniedziałku 7 listopada.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Mieszkańcy biednych gmin palą nawet drewnem z ROZEBRANYCH STODÓŁ.

Posłuchaj, co mówią przed zbliżającą się zimą!

Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.