POLICJA

Straszył dzieci "zakrwawioną" lalką bez oka! 44-letni kierowca autobusu został zatrzymany ZDJĘCIA

2024-03-25 16:43

44-letni kierowca autobusu przewożącego dzieci do szkoły w Tykocinie niedaleko Łomży został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzut gróźb karalnych. Mężczyzna zatrzymywał się w trakcie jazdy i zajmował się rozczłonkowaną lalką. Lalka miała wydłubane oko i była pobrudzona substancją przypominającą krew.

Makabryczne sceny pod okiem dzieci

W ostatnich tygodniach dzieci, przewożone do szkoły na terenie gminy Tykocin, były świadkami niepokojącego zachowania kierowcy autobusu szkolnego. 44-latek, według relacji białostockich policjantów, zatrzymywał się w polu i do bagażnika wkładał elementy rozłożonej lalki. Lalka ta miała wydłubane oko i była pobrudzona ciemną substancją przypominającą krew.

Policjantów zaalarmowali zaniepokojeni rodzice.

Autobus w ostatnich dniach zatrzymywał się niemal codziennie w polu na drodze w gminie Tykocin przy pryzmie obornika. Z niego kierowca wyjmował lalkę, którą wkładał do luku bagażowego, po czym wsiadał za kierownicę i dalej ruszał. Zachowanie mężczyzny nie zawsze było takie samo, czasem elementy rozkawałkowanej zabawki układał na poduszce. Obserwowały to przerażone dzieci, które opowiedziały o wszystkim rodzicom - przekazuje zespół prasowy KMP w Białymstoku.

"Zakrwawiona" lalka z wbitym nożem

Na pryzmie obornika, przy której zatrzymywał się autobus znajoma zgłaszającego znalazła lalkę. Lalka miała wydłubane oko, a w głowę miała wbity nóż. Lalka była poplamiona ciemną substancją. 

Po kilku godzinach policjanci namierzyli kierowcę autobusu. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Białegostoku.

W luku bagażowym mundurowi znaleźli poduszkę, a także głowę i rękę lalki. Ustalili też, że lalka znaleziona w pryzmie obornika z nożem w głowie została położona tam przez zatrzymanego mężczyznę. Nie miała oka i celowo została ubrudzona substancją przypominającą krew. W ten sposób przestraszył dzieci - dodają policjanci.

44-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut gróźb karalnych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Białystok

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Dom jak z horroru w Gdańsku! W Halloween na Jaśkowej Dolinie naprawdę straszy