Stary Rynek w Łomży

i

Autor: mszzz

Stary Rynek doczeka się końcowych szlifów? Są kolejne oferty

2022-01-13 11:05

Do łomżyńskiego Ratusza wpłynęły dwie przetargowe oferty na realizację Starego Rynku: jedna z miejscowych firm zakłada dokończenie prac mieszcząc się w kwocie ponad 6 600 000 zł. Kolejna, droższa już oferta została złożona przez spółkę ze Strzegomia. Tutaj oferenci wyceniają swoją pracę na prawie 8 400 000 zł. Szczegóły poniżej!

Przebudowa Starego Rynku przeciąga się w czasie- po zastojach powodowanych licznymi konsultacjami z konserwatorami zabytków, wybuchem pandemii i wzrost cen w budowlance, odnowiona Starówka miała być gotowa już pod koniec ubiegłego roku. Przez problemy z przetargami finalizacja inwestycji w tym czasie nie była możliwa, ale znowu pojawiło się światełko w tunelu. Dwie firmy złożyły swoje oferty na dokończenie tej ważnej dla Łomży inwestycji: najtańsza z nich, złożona przez firmę z naszego miasta, opiewa na kwotę 6.689.975,67 zł, kolejna zaś, zaproponowana przez spółkę ze Strzegomia, na prawie 8,4 mln zł. A do zrobienia jest jeszcze sporo...

Zakres prac obejmuje w szczególności wykonanie nawierzchni placu na rynku, okładzin kamiennych schodów terenowych, dokończenie budowy fontanny jako formy wodnej ze słupami wody i kaskadami oraz nasadzenia zieleni. Wykonawca będzie też odpowiedzialny za nadbudowę murowanej studni, wyeksponowanie części kondygnacji piwnicznej zabytkowego ratusza w formie skansenu archeologicznego, zaznaczenie w posadzce śladów po fundamentach dawnego ratusza. Do wykonania są także inne roboty towarzyszące, w tym m.in. sanitarne, elektryczne czy dotyczące instalacji telekomunikacyjnych - czytamy na stronie łomżyńskiego Ratusza.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem odnowiona łomżyńska Starówka będzie gotowa już pod koniec września tego roku. Przypomnę, że rewitalizacja Starego Rynku rozpoczęła się w 2020 roku. To, czy przetarg ostatecznie zostanie rozstrzygnięty zależy od uchwalenia budżetu miasta na 2022 rok (w grudniowej sesji radni budżetu nie przyjęli - sesja ostatniej szansy już 19 stycznia).

Most w centrum Szczecina w katastrofalnym stanie. Wkrótce zbudują nowy