Sprawniej z Łomży do Warszawy! Otwarcie S61 Ostrów Mazowiecka - Śniadowo

i

Autor: Krzysztof Nalewajko/GDDKiA

Inwestycje drogowe

Sprawniej z Łomży do Warszawy! Otwarcie S61 Ostrów Mazowiecka - Śniadowo

2023-10-13 10:46

Fragment trasy S61 między Ostrowią Mazowiecką a Śniadowem został oficjalnie oddany do użytku. To dla kierowców oznacza sprawniejszy dojazd m.in. z Łomży do Warszawy. Oddany dziś (13.10) oficjalnie kawałek ekspresówki to przedostatnia część trasy Via Baltica - w budowie jest jeszcze obwodnica Łomży.

Otwarcie trasy S61 Ostrów Mazowiecka Północ - Śniadowo

Na chwile przed wyborami kolejna trasa drogowa w Polsce zostaje oddana do użytku. Tym razem chodzi o odcinek na styku województw podlaskiego i mazowieckiego - trasę ekspresową S61 od węzła Ostrów Mazowiecka Północ (na S8) do Śniadowa.

Ten fragment jest przedostatnim odcinkiem trasy Via Balitca. W budowie jest jeszcze obwodnica Łomży, która według planów, ma być w całości gotowa w połowie 2025 roku.

Budowa drogi ekspresowej S61 jest inwestycją istotną nie tylko dla sieci dróg w Polsce, ale ma też znaczenie europejskie - łącząc się z drogą ekspresową S8 Wrocław - Warszawa - Białystok, tworzy międzynarodowy korytarz transportowy Via Baltica. Docelowo przejmie on ruch tranzytowy pomiędzy Europą Zachodnią i krajami bałtyckimi - przekazuje GDDKiA.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!