MOSIR organizuje aktywne wakacje

i

Autor: MOSIR Łomża

Spędź wakacje aktywnie i podejmij wyzwanie z MOSIRem! Zbliżają się dwie sportowe imprezy

2020-07-24 14:48

Tego lata Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży nie pozwoli wam się nudzić - w sierpniu nad łomżyńskim "Orlikiem" będzie unosił się duch prawdziwej, sportowej rywalizacji. Jeśli chcecie poczuć emocje związane ze współzawodnictwem weźcie udział w jednej z "mosirowych" imprez. Obie będą miały zupełnie inny charakter, ale to, co je łączy, to kula...

W sierpniu Łomżę opanują sportowe emocje! Za całe te "zamieszanie" odpowiada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

MOSiR zaprasza mieszkańców Łomży do sportowego współzawodnictwa. Do wyboru są aż dwie imprezy: turniej siatkówki plażowej i turniej gry w bule. Pierwsza z nich ruszy już 2 sierpnia na "Orliku" przy Katyńskiej. Wystarczy skompletować swój skład i zgłosić drużynę drogą mailową. O szczegółach pisaliśmy wcześniej w artykule "Zbierz drużynę i zagraj z MOSiR-em w siatkówkę plażową! W sierpniu ruszy wakacyjny turniej".

Tegoroczną wakacyjną nowością w MOSIRze jest letni turniej gry w bule. To zabawa, która przywędrowała do nas z Francji, a polega na rzucaniu metalowymi kulami do małej drewnianej kulki.

Partia składa się z kilku rozgrywek. W sierpniowych rozgrywkach będziemy grać single czyli jeden na jednego. Zawodnik dysponuje 3 bulami na partię. Każda partia rozpoczyna się od "ustawienia świnki", aż do wyrzucenia przez graczy wszystkich kul. Wygrywa ten zawodnik, który w ostatecznym rozrachunku umieści bule najbliżej świnki. Kolejność rzucania jest uzależniona od tego, kogo bula w danym momencie punktuje -informuje łomżyński MOSIR.

Udział w grze może wziąć każdy, niezależnie od wieku i stopnia posiadanej wiedzy na temat zasad turnieju. Wszystkiego dowiecie się na miejscu od doświadczonych animatorów, a jak zapewnia Kamil Walczyk z łomżyńskiego MOSiRu "z bulami poradzi sobie każdy"! Właśnie trwają zapisy na obie imprezy. Do turnieju siatkówki plażowej możecie zgłaszać się do 27 lipca, a deklarację udziału w "świnkowym" challengu z bulami  możecie wyrazić do końca lipca.
KALENDARIUM:
Turniej siatkówki plażowej MOSiR Łomża - 2 sierpnia 2020, "Orlik", ul. Katyńska 3

Wakacyjny turniej gry w bule - rozgrywki prowadzone między 10, a 30 sierpnia, "Orlik", Katyńska 3

Rusza modernizacja stadionu w Płocku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE